"האמירות של נחום ברנע נובעות מפחד" אלירן אהרון

סא"ל במילואים שילה אדלר, מנכ"ל מועצת יש"ע משיב לעיתונאי נחום ברנע שהביע דאגה שבעתיד המטכ"ל יהיה מורכב בעיקר מקצינים דתיים.

"צבא ההגנה לישראל הוא צבא העם. הוא מאפיין ומציג את כל האוכלוסייה שקיימת בעם ישראל. כצבא שכזה - גם כשבעבר הובל על ידי אלופים מהקיבוצים או אלופים חילונים - אף אחד לא שאל מדוע הוא מייצג רק ציבור חילוני", אומר אדלר.

לדבריו, "היום זכינו שהציבור הדתי נכנס תחת האלונקה - ונכנס חזק. הוא שותף מלא ויותר מכך בנשיאה בנטל ובהגנה על מדינת ישראל. כחלק מזה, ברגע שיש לך הרבה לוחמים שהם דתיים יש הרבה קצינים - וזה מגיע".

לטענתו ברנע פשוט חושש מהמציאות. "האמירות של נחום ברנע נובעות מפחד ומגזענות. אם היה אומר צד אחר את הדברים הללו, היו אומרים 'איך הם אומרים דבר כזה'".

"תשובתי לנחום ברנע ולשכמותו - כולם מוזמנים לצבא, הצבא הוא צבא העם. אין סיבה שיש אוכלוסיות שידירו את עצמן. מתוך אלה שהיו איתי בצוות בסיירת גולני, לצערי, מתוך הקיבוצים הרבה מחברי ירדו מהארץ ולא שותפים איתנו בנשיאה בעול ולא משרתים במילואים. אני קורא לאותן תנועות שבעבר הובילו את הצבא והובילו את היחידות המיוחדות לחזור בחזרה ולשאת בנטל כמו כולם", מסכם אדלר.