מעצר
מעצר צילום: ISTOCK

חוקרי מפלג ההונאה של משטרת ירושלים עצרו במהלך השבוע שלושה חשודים במעורבות בהונאת נדל"ן בירושלים.

החקירה נפתחה בעקבות תלונות שהתקבלו משלושה אזרחים שטענו כי ביצעו עסקאות לרכישת דירות בירושלים בסיוע מתווכים, תמורתן שילמו כל אחד כחצי מיליון ש"ח, אולם בפועל הדירות לא נרשמו על שמם.

בחקירה עלה כי השלושה, המוכרים כעסקנים בתחום הנדל"ן, הציעו לאזרחים שפנו אליהם עסקאות לרכישת דירות במכירים מוזלים באופן משמעותי. כשהביעו האזרחים נכונות להשלמת עסקת רכישת הדירה, התבקשו להעביר סכום ראשוני לטובת החשודים, חלקו שולם במזומן וחלקו בהעברות בנקאיות לחשבון החשודים.

כשהועבר הכסף, החשודים ביצעו את רישום הערות האזהרה בטאבו על שמם של האזרחים תוך שימוש במסמכים מזויפים (ייפוי כח, טאבו, הרשעות וכד') ולעתים אף הסתייעו בעורכי דין, שגם להם הציגו מסמכים מזויפים.

החשודים, תושבי ירושלים והמרכז, שכנגדם כבר מתנהל הליך משפטי בגין הונאה רחבת היקף בתחום הנדל"ן מלפני כשנה וחצי, נעצרו כאמור אתמול והובאו לחקירה במשרדי ההונאה של משטרת ירושלים בגין זיוף מסמכים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

חלק מהחשודים קשרו את עצמם בחקירה לחשדות נגדם והיום הם יובאו בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון בהארכת מעצרם.

ראש מפלג הונאה של משטרת ירושלים אמר בתגובה, "עצרנו ושמנו ידנו על עברייני הונאה מתוחכמים שגרפו לכיסם במרמה מאות אלפי שקלים ששולמו בתמימות ע"י אזרחים. אנו פונים לציבור מהחשש שישנם אזרחים נוספים שנפלו קורבן למעשי ההונאה והמרמה של החשודים שיתלוננו במשטרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו