עמונה
עמונה צילום: מטה הסברה עמונה

רבה של עמונה הרב יאיר פרנק אומר לערוץ 7 כי תושבי עמונה דוחים על הסף את פתרון העתקת היישוב למזרח שילה. מדובר בפתרון שגובש במשרד הביטחון וממתין לאישור היועץ המשפטי לממשלה.

"העתקה זו מילה מכובסת לגירוש ואם זה יתבצע זה יהיה בכפייה. כמו שלא מציעים להתגרש כדי להתחתן עם אישה אחרת, גם אנחנו לא נעזוב את עמונה. אנחנו רוצים להסדיר את היישוב כאן במקומו", מבהיר הרב פרנק.

הרב פרנק טוען כי ישנו פתרון שימנע את החרבת היישוב, "היום יש התקדמות משמעותית בדרג הפוליטי והמשפטי לקראת הסדרת הישוב, לכן אני מתפלא על הפרסומים על העתקת היישוב. הפתרון המוסרי הוא שמי שרשום בטאבו הירדני הישן יוכל לקבל פיצוי כספי - זה הפתרון הטוב ביותר.

''אנחנו מצפים מכל האנשים הטובים להתרכז בחוק ההסדרה ובפתרונות משפטיים. דרישתנו התורנית, הערכית והחד משמעית היא הסדרת עמונה במקומה. אני חוזר ואומר - במקומה. כל פתרון אחר של העתקה, בין אם זה שלושים ק"מ מעמונה, בין אם זה שלושה ק"מ מעמונה, ובין אם זה למרגלות ההר, אינו רלוונטי מבחינתנו.

"מקבלי ההחלטות, כמו כל הציבור, יודעים את עמדתנו זו, וממילא יודעים שכל דרך של הסדרה צריכה לעמוד בראש ובראשונה בתנאי הבסיסי והראשוני הזה", מוסיף רב היישוב.

לדבריו ניסיון העבר מלמד מהן התוצאות של הרס יישוב, "אנחנו היום 11 שנה אחרי הגירוש. כולם מבינים שאין שום היגיון בהריסה. מעבר לסבל של המשפחות מה שיישאר כאן זה הר שומם כמו שיש במגרון ובגבעת האולפנה.

''יש משפטנים בכירים שמצאו כל מיני פתרונות וכמו שבעניין מתווה הגז למרות פסיקת בג"ץ ראש הממשלה אמר שהבג"ץ טעה והכנסת תתקן כך גם בעניין עמונה הכנסת יכולה לתקן את הטעות".

הרב פרנק מוסיף כי "ימי בין המצרים הם שורש חורבן בית המקדש וצריכים בימים אלה לתקן את החטא. תהליך התשובה כולל קבלה לעתיד ותיקון, והתיקון הראשון שלא יהיה דבר כזה שיעקרו ישוב בארץ ישראל".

"מלחמת בינינו לא עושות טוב לאף אחד"
יו"ר הכנסת בעמונה, בשבוע שעבר