הבנק הגרמני שפועל לריבונות פלסטינית

הפורום המשפטי למען ישראל חושף כי בנק גרמני עומד מאחורי פרויקטים פלסטיניים בשטחי C. בפורום מזהירים מפני פגיעה באתר ארכיאולוגי.

רפאל לוי , י"ב באב תשע"ו | עודכן: 13:58

ניידת הדיגום במתחם סמוך לרימונים
ניידת הדיגום במתחם סמוך לרימונים
צילום: איצ'ה מאיר

הבנק הגרמני KfW מממן הקמת מתקן לסילוק פסולת בתנאי שיוקם בשטח C ורק בתנאי שישרת את האוכלוסייה הערבית בלבד, כך טוענים היום (שלישי) בפורום המשפטי למען ישראל.

בפורום אומרים כי הבנק הוא שהקים גם את מתקן טיהור המים סמוך ליישוב פסגות אשר מזהם את ואדי קלט ומזהירים כי הקמת האתר החדש סמוך לרימונים עלול לגרום לנזק חמור לאתר ארכיאולוגי מימי המקרא.

אתמול (שני) התקיימה ישיבה של ועדת משנה של ועדת החוץ והביטחון בה דנו במקרה הירי של שוטרים פלסטינים במהלך עימות סביב העבודות באתר רימונים.

הפורום המשפטי למען ישראל, החברה להגנת הטבע, איגוד ערים לאיכות הסביבה, ארגון ירוק עכשיו יחד עם תושבי האזור יהודים וערבים, הגישו מאה התנגדויות למנהל האזרחי על התכנית וועדת התכנון של המנהל אכן דחתה את הנושא, אך באמצעים תמוהים הכוללים הדחת מצביעים, הנושא אושר בוועדה העליונה.

כעת, בעקבות עתירה לבג"ץ של ארגון ירוק עכשיו העבודות באתר מעוכבות, ובשבוע הבא צפוי המנהל האזרחי להגיש את תשובתו.

סמוך לאתר המיועד להקמת המתקן יש סידור סלעים במבנה של כף רגל שזוהה ע"י הארכיאולוג אדם זרטל ז"ל כ-"גלגל". הגלגל לפי הבנתו היה מקום כינוסם של בני ישראל באירועים מיוחדים ומוזכר בתנ"ך עשרות פעמים.

ביום שישי הקרוב ייערך סיור במקום על ידי מדריך הטיולים אריאל פילבר מבית ספר שדה עפרה. להרשמה לחצו כאן.