מתבייש שהמדינה לא הצליחה לטפל ביהודה

חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד), מתייחס היום (שני) בראיון לערוץ 7 לסוגיית התאמת ביתו של לוחם צה"ל יהודה הישראלי, אשר נפצע במבצע "צוק איתן" ומשרד הביטחון מסרב להקצות את התקציב הדרוש, בשל היעדר תב"ע בתוקף של בית המשפחה ביישוב עפרה.

הבוקר (שני) פרסמו חברי הצוות של יהודה הישראלי בחטיבת גבעתי סרטון המופץ ברשתות החברתיות, שבו הם זועמים על משרד הביטחון שמפקיר את החייל שלא יכול לשוב לביתו.

ח''כ אוחנה אומר כי "צריך להתאים את הבית שלו למצב הרפואי שלו. זה דבר שהיו עושים עבור כל חייל בכל מקום, אבל לא בעפרה, כי יש סיפורים של יועצים משפטיים מפה ועד הודעה חדשה.

''אנחנו חייבים לפתור את העניין הזה, מדינת ישראל עשתה מהלכים הרבה יותר גדולים מהמהלך הקטן והאנושי הזה והיא צריכה להתהפך ולמצוא את הסידור לבנות את יחידת הדיור כמו שהיו עושים לכל חייל בכל מקום אחר".

לדבריו אין להרפות מהנושא עד אשר ימצא פתרון, "אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו במראה ולהגיד 'ככה מדינת ישראל מתייחסת ללוחמיה?' אני בטוח שלכולם יש כוונות טובות משר הביטחון ומטה, אבל איכשהו זה לא קורה. צריך לנער את המערכת ולהפוך אותה כדי שזה יקרה".

הערב צפויים חברי ליכוד רבים להגיע לעמונה, אוחנה מסביר על חשיבות המשך הבנייה באזור, "הנושא של אי הסדרת בנייה, וגם של אי בנייה צריך להיפתר - כי צריך לבנות ולצמוח ולשגשג. אי אפשר לומר לאנשים, 'תראו יש בעיות מדיניות, אתם בהקפאה'. אי אפשר לשמור את האנשים בהקפאה.

''משפחות גדלות, אנשים רוצים לעבור לגור ביישובים ובהחלט צריך לאפשר להם את זה, גם בעמונה וגם בעפרה".

ח"כ אוחנה מביע תמיכה מוחלטת בדבריו של ראש הממשלה על הרצון של הפלסטינים בטיהור אתני של יהודה ושומרון ומבהיר כי הדבר לא יקרה וגם לא תקום מדינה פלסטינית.