נתניהו וכחלון
נתניהו וכחלוןצילום: מרק ישראל סלם. פלאש 90

למרות העמימות שניסה לשזור ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיה הטעונה, שרי הממשלה וחברי הכנסת שבבעלותם שלוש דירות יוכלו להשתתף בהצבעה על הצעת החוק של שר האוצר המבקשת למסות בעלי שלוש דירות בישראל.

משרד המשפטים צפוי לפרסם חוות דעת משפטית - בה הוא אינו מקבל את הטענה של ניגוד עניינים בעניין זה - ולפיכך תתאפשר הצבעתם של הח"כים והשרים המחזיקים בשלוש דירות.

במהלך סוף השבוע האחרון נשאל ראש הממשלה נתניהו על הנושא בראיונות שהעניק, אך התחמק מלהשיב תשובה ברורה בנושא.

"אני מנוע. יש לי דירה שלישית, אני בניגוד עניינים. אני אבדוק את זה עם הגורמים המוסמכים", אמר. כשנשאל האם כל שר המחזיק ב-3 דירות לא יוכל לדעתו להצביע, ענה נתניהו, "אני לפחות אומר לך מה יש לי. אני לא יודע לאיזה שרים יש ולאיזה שרים אין".

בתגובה צייצה בטוויטר שרת המשפטים איילת שקד כי "שרים וחברי כנסת, בעניין רוחבי וכללי כמו מיסוי, לא נמצאים בניגוד עניינים. אפנה ליועמ"ש שיבהיר זאת. אסור לנטרל נבחרי ציבור".

הבוקר שבר השר כחלון שתיקה בעניין התחמקות נתניהו ואמר כי למרות קולות ההתנגדות הנשמעים במפלגות הקואליציה אין בכוונתו לוותר בנושא חוק המס על דירה שלישית.

"חברי הקואליציה יצטרכו לבחור אם הם תומכים בהחלטה שמסייעת לזוגות הצעירים ולמעמד הביניים או מצטרפים ליאיר לפיד שמגן על האלפיון העליון", תקף כחלון. "המטרה בתוכנית הדירה השלישית היא לפנות דירות ולהגדיל את ההיצע", הסביר, "אנחנו כבר בחרנו, אנחנו בעד זוגות הצעירים".