אחד הרגעים מהעימות השבוע בין הילארי קלינטון לדונלד טראמפ שמעוררים תגובות מרובות היה הרגע בו טראמפ הצביע על הצביעות שלה בכל הנוגע לזכויות נשים והומוסקסואלים.

קלינטון ממצבת את עצמה, כידוע, כמי שנלחמת למען זכויות נשים והומוסקסואלים. ואולם, ציין טראמפ, "קרן קלינטון" קיבלה תרומות נכבדות ממדינות מוסלמיות כמו ערב הסעודית, כוויית, עומן וקטאר.

"אלה מדינות שמשליכות גייז מבניינים", האשים טראמפ. "אלה מדינות שהורגות נשים". הוא קרא לקלינטון להתחייב להחזיר את הכסף שלקחה מהמדינות הללו.

יותר מדבריו של טראמפ, היתה זו תגובתה של קלינטון שעוררה הרבה זעם במרשתת, במיוחד בקרב הומואים. קלינטון נראתה לרגע כמי שצוחקת ממש וחייכה חיוך רחב – כפי שהיא נוהגת לחייך כאשר טראמפ מטיח בה האשמות שונות. אולם התגובה שלה צרמה מאוד לצופים רבים, על רקע תוכן דבריו של טראמפ.

נציין כי השמאל הישראלי נשען גם הוא על תמיכת הפמיניסטיות וההומואים. כמו את קלינטון, גם את מנהיגות השמאל הפמיניסטי בישראל ניתן להאשים בכך שהן מעניקות גיבוי לתרבות המוסלמית – שמתייחסת לנשים ולהומוסקסואלים באופן מחפיר – ומתמקדות בביקורת קטלנית על הדת היהודית ועל הגברים היהודיים.

אולם שלא כמו טראמפ, הימין בישראל סירב עד כה לתקוף את השמאל בנושא זה. כתוצאה, הימין נמצא תמיד במגננה בכל הקשור לערכי המשפחה – ומוצג כמגזר נבער המתעלל בנשים ובהומואים.

זאת, בעוד פוליטיקאיות ועיתונאיות פמיניסטיות מתעלמות בדרך כלל מפשעים קשים של לא-יהודים נגד נשים והומוסקסואלים, ואף משתיקות אותם ומתרצות אותם בתירוצים שונים. הפגיעה בנשים תחת המשטר הפמיניסטי בישראל דווקא הולכת ומתרחבת, ובאזורים שהיו פעם בטוחים עבור נשים, כמו דרום תל אביב, קמפוס הר הצופים ומקומות רבים אחרים, נשים חוששות לצאת מפתחי בתיהן.