התעמלות
התעמלותOffice XP

כחלק מהמהלך לעודד אורח חיים בריא, ישראל תשתתף ביום ההליכה הבין-לאומי שמטרתו להעלות את המודעות הציבורית לחשיבות ביצוע פעילות גופנית.

יום ההליכה העולמי מתקיים מדי שנה באופן מסורתי במרבית המדינות החברות בארגון הבריאות העולמי (WHO), וביניהן ישראל. לפי העולה מסקרים שונים, ההליכה הינה פעילות הספורט הרווחת ביותר בקרב מרבית שכבות האוכלוסייה, היא בריאה ומתאימה לכל גיל, ומומחים ממליצים לשלבה בחיי היומיום כחלק מהשמירה על אורח חיים בריא.

יום ההליכה העולמי יתקיים ברחבי ישראל ביום שישי הקרוב כחלק משיתוף פעולה של משרד התרבות והספורט, משרד הבריאות והתוכנית הלאומית "אפשריבריא".

מטרת יום ההליכה היא להעלות את מודעות הציבור לחשיבות ביצוע פעילות גופנית וספורט לטובת שמירה על איכות החיים ועל אורח חיים פעיל ובריא. ארגון הבריאות העולמי ממליץ על פעילות קבועה של 150 דקות בשבוע.

השנה יתקיימו אירועי "יום ההליכה" תחת הכותרת "כל דקה נחשבת" במטרה לחזק את חשיבות הפעילות הגופנית עבור כל קבוצות האוכלוסייה והיכולת לקיימה לכל אורך היום בין עם זה באמצעות עלייה במדרגות, הליכה עד לרכב, יציאה לקניות, טיול בפארק והבאת הילדים מביה"ס ברגל.

המסר הוא שכל פעילות כזאת היא חלק חשוב מהעשייה היומיומית ולכן כדאי לאמץ אותה במשך היום, היא נחשבת ונספרת כחלק מהפעילות הגופנית היומית ותורמת לשיפור הבריאות הפיזית, הגופנית, להפחתת מתחים ולאיכות חיים טובה יותר.

במסגרת האירועים יתקיימו צעדות בכ- 180 רשויות מקומיות ללא כל עלות. הפעילויות יכללו מסלולי צעידה בני 2-5 ק"מ, כאשר בתי ספר מבוגרים והגיל השלישי ייטלו חלק בהליכה.

שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר כי "פעילות גופנית, כחלק מהטמעת אורח חיים בריא, חשובה למניעת מחלות כרוניות כגון מחלות לב וכלי דם, סוכרת וסרטן. בחיים העמוסים של כולנו חשוב למצוא רגעים שבהם ניתן לשלב הליכה במהלך היום. זה אפשרי וגם בריא".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב מסרה: "יום ההליכה הבינלאומי הוא בדיוק הזמן שלכם להחליט שמעכשיו 'הולכים על זה'. הליכה היא הרבה יותר מספורט - היא זמן איכות עם עצמכם או עם המשפחה. זמן מצויין שיחת חברות. כל אחד ומה שעושה לו טוב. אני הכי אוהבת ללכת על שפת הים. מבחינתי זה זמן איכות לנפש ולגוף''.