ארד וזהב ישראלי על הפודיום
ארד וזהב ישראלי על הפודיום צילום: התאחדות "אילת" לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים

אליפות העולם בסקי מים 2016 שנערכה במקסיקו, ננעלה בניצחון ישראלי של הגולש ליאור סופר (31) שקטף את הזהב, הצליח לשחזר את הצלחתו מאליפות העולם 2014 והוכרז באופן רשמי כגולש הטוב בעולם, לאחר שגבר על בכירי הגולשים בעולם ובהם נציגים ממדינות דוגמת אוסטרליה, ארה״ב, פיליפינים, קולומביה, ארגנטינה, מקסיקו, דרום אפריקה, קוריאה, תאילנד ועוד.

סופר לא היה הנציגות הישראלית היחידה על הפודיום, גיא פירר (19) קטף את מדליית הארד במקצה הבוגרים, זאת לאחר שזכה בזהב במקצה הנוער ובזהב כפול באליפות אירופה לבוגרים ולנוער שנערכה בישראל לפני מספר שבועות, תארים בהם זכה שנה שנייה ברציפות.

הנבחרת הישראלית, שאותה מאמן עמרי בן נתן, קצרה הצלחה גם בקרב הנשים, כאשר הגולשת אורי בוז'ו-מסרי (23) שמכהנת כאלופת אירופה שנתיים ברציפות, זכתה במדליית הכסף במקצוע הויקסקייט ובתואר סגנית אלופת העולם. מדובר ברצף ניצחונות חסר תקדים עבור הנבחרת הישראלית.

מעוז טל, מנכ"ל עמותת סקי המים בישראל, רואה בהישגים האחרונים הוכחה לכך ש"מדובר בעונה היסטורית עבור ענף סקי המים הישראלי לאחר ניצחונות משמעותיים אלה, גם עתה באליפות העולם וגם באליפות אירופה שהתקיימה השנה בפעם הראשונה בישראל". עוד הוסיף טל ואמר: "מכאן אנו ממשיכים לצעוד קדימה בדרך לעוד הישגים והצלחות, ואני משוכנע שגם במשחקי העולם 2017 בפולין נזכה לחזות בניצחונות מרשימים".

נשיא התאחדות "אילת", התאחדות הגג תחתיה פועל ספורט סקי המים הישראלי, אריק קפלן, אומר: "רצף ניצחונות זה, ובראשם הניצחון של ליאור סופר - ספורטאי עלית שמוכיח שוב ושוב שילוב של יכולת מקצועית, התמדה ושאיפה למצוינות, מהווה הישג ראשון מסוגו לנבחרת הישראלית. אנחנו גאים בליאור, גיא, אורי וכן בשאר גולשי הנבחרת, שבזכותם ישראל מיקמה את עצמה כמדינה המובילה בעולם בסקי מים. אני רוצה להביע את ברכתי לגולשים עצמם, למאמנים ולכל העוסקים במלאכה. אנו נמשיך לתמוך בהם ולסייע להם על מנת לשמר ואף לשפר את המעמד אליו הגיעה הנבחרת הישראלית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו