האתגר: לעבוד את ה' במרחב הטכנולוגי

במקום להתברג בחברות הזנק הם מגיעים לישיבת תמ"ר ומתעלים את כישרונותיהם הברוכים לביטחון המדינה ולעבודת השם. הכירו את דור העתיד

איציק הלל , כ"ב בכסלו תשע"ז

ישיבת תמ"ר שברמת הגולן פועלת, זו השנה החמישית, להצמיח דור חדש של אנשי תורה ומדע.

הדרישות הגבוהות, ההיצע הלימודי המושקע והראיה בתרומה למדינה כערך עליון ממצבות את הישיבה כבית ערכי לבני כיתות ח' ו- ט' השואפים לשלב תורה ומדע.

חזון הישיבה – כך הם מצהירים – מעיד יותר מכל על חשיבותה של ישיבת תמ"ר בנוף הישיבות התיכוניות: "מתוך הקשבה לדבר השם המתגלה בכל דור ודור, בדור שהמדע והמחשוב תופסים מקום משמעותי כל כך" הם כותבים "ישיבת תמ"ר רואה שליחות גדולה בהצמחת דור של אנשי תורה, מלאים בתודעת שליחות לשילוב עולם המדע וטכנולוגיה בחברה הישראלית".

פתיחת שנת הלימודים תשע"ז
צילום: יח"צ

את הישיבה הקימה עמותת "רוח הגולן" שחרטה על דגלה את ערכי אהבת העם, התורה והארץ. העמותה מסייעת בהקמה וליווי של מוסדות לימוד ייחודיים המתאפיינים בהובלת נערים ונערות בהתפתחות אישית מתוך אהבה, הכלה והעצמה.

בישיבה קיימות מגמות לימוד יוקרתיות: הנדסת תוכנה, אלקטרוניקה ומחשבים ומגמת סייבר ייחודית שפועלת בשיתוף עם מטה הסייבר הלאומי - פרויקט מגשימים.

לצד מגמות הלימוד פועל צוות פנימייה ייעודי שנועד להעשיר את זמני הפנאי של התלמידים ולאגד אותם לעשייה חברתית פנימית וחיצונית.

קמפוס הישיבה
צילום: יח"צ

מעלין בקודש
היום הפתוח - שיתקיים בתאריך ה' בטבת, 3 בינואר – זימן אותנו להבין מי הם התלמידים המיועדים, שמחד יתאימו לסטנדרטים הגבוהים של הישיבה ומאידך יוכלו לקבל את כל מה שיש לה להציע.

בשיחה עם ראש הישיבה הרב עירן אסולין, התוודענו למאפיינים המרכזיים, שלשיטתו מאפיינים כהוגן את תלמידי הישיבה.

"בקודש - אנחנו קודם כל ישיבה, שהקודש במרכז" אומר הרב עירן. "בלימודי החול - ישנן שתי דרישות שמאפיינות את התלמידים: רצון ויכולת. מצד אחד - התלמידים חייבים להיות בעלי יכולת לימודית גבוהה, זה תנאי פתיחה, אולם זה לא מספיק. חייבים גם רצון ללמוד ושאפתנות להשקיע בתרגול מעבר לשעות הלימודים. ובחיי החברה - גם הכישורים החברתיים צריכים לימוד ופיתוח ולכן לישיבה יש תכנית חברתית עשירה ומפותחת שכוללת טיולים, מסעות חינוכיים, פעילויות חברתיות, חוגים, חדר כושר, חדר מוזיקה ועוד".

"כל זה מתרחש בתוך קמפוס חדש, מדהים ומטופח, שצופה אל הנופים הקסומים של הגולן, הגליל והכינרת."

טיול פתיחת שנה
צילום: יח"צ

עולם הסייבר הוא רחב ומגוון. בישיבה מתמקדים בלימודי תכנות בשפות Low Level ואסמבלי ולאחר מכן מעמיקים בנושאי עיבוד המחשב ברמה אקדמית. הלימודים בתכנית אינטנסיביים בשיתוף פעולה עם חברת פסיפס המתמחה במיומנויות למידה. שיתוף הפעולה כולל גם הכשרה למדריכים ומד"צים בתכנית כך שהליווי הוא לאורך כל התכנית.

בית המדרש
צילום: יח"צ

הישיבה, כאמור, שואפת למצוא את האיזונים הנכונים בין הקודש לחול ובין הלימודי לחברתי . "נקודה שמאפיינת את הצוות החינוכי בישיבה – אהבה גדולה לכל תלמיד ומסירות הרבה מעבר לשעות הלימודים למען הצלחתו. הצוות שלנו מורכב מצוות ר"מים מסור, מורי תיכון מקצועיים ואכפתיים וצוות פנימייה ואמהות בית משקיענים, פועלים בסינרגיה מושלמת ליצירת מרקם ייחודי קדוש ומדעי הצופה לנוף המרהיב של הגולן".

להרשמה ליום הפתוח לחצו כאן