עלי אלוורה
עלי אלוורה צילום: שאטרסטוק

לגלות משתלה חדשה על אם הדרך זה אחד הדברים שמרגשים אותי ואהובים עליי. משהו מתרונן בי, ומתחיל להתנגן לי שיר חדש בלב .

לכל משתלה יש משהו ייחודי משלה, עיצוב משלה, צבעוניות מיוחדת, צמחי תבלין שונים, כדים וקדירות בגדלים ובצבעים מרהיבים. באחת המשתלות אף נתקלתי בכלובי ציפורים, תוכים וכנריות ששירתן הנעימה את אוזני הקונים.

תענוג גדול במיוחד הוא להיכנס למשתלה ולהתבונן במגוון העצום של הצמחים והעצים, אשר בחלקם פורחים בשלל צבעי הקשת וחלקם נותרים ירוקים לעד.

רכישה משתלמת

כשנכנסתי למשתלה כדי לחדש את מלאי הצמחים והעציצים, ורכשתי בין היתר שוב את צמח האלוורה, לא תיארתי לעצמי עד כמה תועיל לי הרכישה הזאת וכמה היא תוכיח את עצמה באופן מיידי.

האלוורה אינה זרה לי. זהו צמח חיוני בכל בית ובכל מרפסת, אוצר בלום בעל יתרונות בריאותיים רבים, עד כי בהודו הוא שתיל הכרחי בכל גינות הבתים. אותי הוא משמש להכנת מגוון מוצרים, ויתרונותיו ויכולות הריפוי המגוונות שלו ידועים מתקופות קדומות. כבר אז השתמשו בג'ל של הצמח להרגעה ולריפוי של כוויות, חתכים, פצעים וזיהומי עור שונים.

הצמח משקם ומחדש תאים, מחיש ריפוי פצעים וכוויות על ידי יצירת שכבה לחה אנטי דלקתית ואנטי חיידקית המגנה על העור. בזכות ריכוז ויטמין E, ויטמין C ואבץ, הגלדת הפצעים והחתכים מזורזת.

מיותר לציין את תרומת האלוורה לקוסמטיקה בקרמים שונים בלחות, בהזנה ובהרגעת העור. בכתבים היסטוריים מסופר על כך שהמלכה קליאופטרה השתמשה באלוורה בתרכובת היופי שלה.

גם אחרי צריבת מדוזות רצוי להתמרח בג'ל. צמח האלוורה הוא מהיחידים (כמו צמח הסנסיווריה) שמומלץ למקם בחדר השינה, עקב הפוטוסינתזה שהוא מבצע גם בלילה. תוספת החמצן שנפלט בחדר חשובה ומבורכת לנשימת אוויר נקי, מאוורר ועשיר בחמצן לאורך היממה כולה.

מכל הסיבות הללו קניתי צמח אלוורה בשרני והנחתי אותו בחדר השינה, ומעשה שהיה כך היה. בערב שבת, תוך כדי חיתוך בשר קפוא, נחתכתי באצבעי, חתך די עמוק, ונכנסתי להתנהגות שאני מכנה אותה "טייס אוטומטי". בלי להקדיש מחשבה יתרה על מה ולמה, ביצעתי את הפעולות שאני מכירה כדי לעצור את שטף הדם: שטיפה, הרמת האצבע למעלה וליפוף מהיר של תחבושת. מדי זמן פתחתי את התחבושת, וכשזרם הדם עצר מרחתי מלוא החופן ג'ל אלוורה, מיד חבשתי, וחוזר חלילה כמה פעמים ביום. לאחר יומיים הוספתי מריחת לבנדר כשכבה ראשונה ומעליה את ג'ל האלוורה.

לאחר כשבוע האצבע החלימה לגמרי, ורק עם זכוכית מגדלת אפשר היה אולי להבחין שהיה שם משהו.

באותה שבת העברתי את שרביט הבישול לבעלי, וסוף טוב הכול טוב.

ג'ל אלוורה טבעי

משמש לריפוי חתכים, פצעים, כוויות, עקיצות וגירויי עור שונים.

למען הסטריליות כדאי לעבוד עם כפפות. הג'ל מר ביותר!

- בוחרים שניים או שלושה עלי אלוורה בשרניים מהחלק התחתון של הצמח.

- שוטפים היטב במים חמימים ומנגבים.

- גוזמים בעזרת מספריים גדולים את שולי העלה מסביב, פותחים את העלה לשניים לרוחבו בסכין וגורפים את כל החומר הצמיגי והנוזלי לתוך מערבל.

- מרסקים לנוזל סמיך ומסננים.

- מעבירים לצנצנת זכוכית ושומרים במקרר.

- אפשר להוסיף שמנים אתריים לפי מטרת הטיפול.

מסכת הזנה

חומרים:

2 כפות ג'ל אלוורה

כף שמן זית

3 טיפות שמן לבנדר

2 טיפות שמן נרולי

מערבבים היטב ומורחים על פנים נקיות.

אפשר להשאיר על הפנים בלי לשטוף.

-----------------

המתואר במדור אינו בא להחליף ייעוץ רפואי מקצועי.

פורסם ב''פנימה''

לרכישת מנוי