"מסע איתם" לזכר בני הזוג הנקין הי"ד

תלמידי שכבת י"א בישיבת חיצים יצאו בתחילת השבוע למסע בן שישה ימים בשבילי הארץ מהנגב ועד לבירת ישראל ירושלים.

אביעד אבן חן , י"ב בטבת תשע"ז

תלמידי שכבת י"א בישיבת חיצים ש איתמר יצאו בתחילת השבוע למסע בן שישה ימים בשבילי ארץ ישראל מהנגב ועד לבירת ישראל ירושלים. המסע הוקדש השנה לזכרו של הרב איתם הנקין הי"ד בוגר הישיבה ורעייתו נעמה שנרצחו לפני כשנה וחצי בסמוך לאיתמר.

בישיבה מספרים כי ״הרב איתם הי״ד ידע לחבר את תעצומות הגוף והנפש שהיו בו כבר מגיל צעיר ליצירה, לרוח וכל זאת מתוך עולמה של תורה ועל ידי כך לעלות ולהתפתח״.

התלמידים עברו במקומות שונים בהם פעל וצמח הרב איתם, ושמעו סיפורים וחוויות מפי חבריו ומכריו.

מסע 'איתם'
חיצים

המסע נפתח בשיחה לתלמידים מפי הוריו של הרב איתם הי"ד, הרב יהודה והרבנית חנה הנקין. בשיחה סופר על מעלליו בשנות הבגרות בישיבת חיצים שסייעה לו להוציא את כישוריו ויכולותיו אל הפועל.

בשעת לילה מאוחרת נאספו התלמידים במקום הרצח. ״מהסוף הטראגי שגדע חיים של יצירה וכישרון, מתחיל תהליך של למידה ולקיחת אחריות אישית על ההתפתחות של כל פרט ונתינה מעצמי לסובב אותי״, מסבירים בישיבה.

היום הראשון של המסע החל בתפילה בירוחם שלאחריה יצאו התלמידים למסלול בנחל ימין ומעלה פלמ"ח. רוח קרה ומקפיאה נשבה אך למרות זאת התלמידים שמרו על המורל.

בשעת ערב הגיעו התלמידים לחניון לילה והתארגנו ללילה קר במיוחד. הקימו אוהלים, בישלו מרק חם והדליקו מדורה, סביבה היה סיכום יום עמוס ומשמעותי.

בהמשך המסע צפויים התלמידים לחוות בין היתר ניווט עירוני, התנדבות ב"כח לתת" בדימונה, סיור בחברון, ביקור בהר הרצל ואזכרה לרב איתם ונעמה הי"ד באנדרטה לנפגעי פעולות האיבה.

כל יום במסע בונה נדבך נוסף בקרב התלמידים. דרך הסיפורים, המקומות, המפגשים, המשחקים והדיבורים מקבלים המשתתפים תובנות חשובות העוסקות במהות החיים והזהות כיהודים שומרי תורה בארץ ישראל.

מנהל המסע גלעד שני, המורה לשל"ח, מוסיף: "אנו מנסים לחבר את תלמידנו ליכולות שלהם לצמוח, לגדול ולפרוח, אנו מקווים שהזרעים שנובטים בימים הללו אצל התלמידים ילבלבו לכדי עצים חזקים היודעים לתת פרי מתוק למשפחה הקרובה, לחברים, ולעם ישראל בארץ ישראל״.