שכיר חרב אמריקני בעיראק העלה וידיאו תמיכה בהגבלות על כניסה לארה"ב שהפך ויראלי – ונשלח הביתה לארה"ב, כתוצאה מהפרסום לו זכה. לאחר שהווידיאו צבר 44 מיליון צפיות בפייסבוק, הגיעו מעסיקיו למסקנה שכעת מסוכן מדי להמשיך ולהפעילו כלוחם בעיראק, משום שהוא הפך לדמות "מסומנת".

בראיון שנערך עמו ברשת פוקס אמר הלוחם, סטיבן גרן, שהעלה את הווידיאו בסביבות 11 בלילה, וכשקם למחרת ב-5 בבוקר כבר היו לו כמיליון צפיות. כששב לבסיס לאחר פעילות היום, כבר היו לו 5 מיליון צפיות. "אז כבר ציפיתי לקבל קריאה בקשר לסור למשרד", אמר.

גרן אמר שאינו יודע אם יוכל לשוב לשרת בעיראק.

גרן סיפר בווידיאו ששוחח עם העיראקים שלצידם הוא משרת, ושאל אותם מה דעתם על הגבלות הכניסה לארה"ב שהטיל טראמפ על אזרחי עיראק ושש מדינות אחרות. העיראקים הביעו, כצפוי, שאט נפש ממדיניות טראמפ. אבל אז שאל אותם לאיזו קבלת פנים היה זוכה אילו יצא מתחומי העיירה שבה הוא ממוקם.

בני שיחו העיראקים אמרו לו כי המקומיים היו לוכדים אותו מייד, מענים אותו, עורפים את ראשו ומצלמים הכל בווידיאו בכדי להעלות את התיעוד למרשתת, כדוגמה לעולם.

"הפואנטה שלי היא שמדובר באוכלוסיה המקומית שהיתה עושה את זה", הסביר גרן. הוא פנה לצופים: "מדוע אתם כל כך נאיביים לחשוב שאילו ייכנסו לארה"ב, יעשו דברים שונים ממה שהיו עושים במדינות של עצמם?"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו