ווסטברוק. השווה שיא היסטורי הלילה
ווסטברוק. השווה שיא היסטורי הלילהצילום: רויטרס

טריפל דאבל הוא לא דבר נדיר בכדורסל המקצועני, אך כשמגיעים אליו 41 פעמים בעונה אחת שעוד לא הסתיימה ועל הדרך משווים שיא היסטורי בן 55 שנים, זה כבר דבר די נדיר.

אל טריפל דאבל - כינוי לתוצאות דו ספרתיות בשלוש קטגוריות שונות, הגיעו לא מעט שחקנים בקריירת המשחק שלהם. בליגת הכדורסל הטובה בעולם אפשר למצוא תחת ההישגים הללו שמות מוכרים כמו מג'יק ג'ונסון, ג'ייסון קיד, וילט צ'מברליין ולארי בירד.

ובכל זאת, מי שרשם את מספר הטריפל דאבל הגבוה ביותר הוא שחקנה של סינסינטי רויאלס, או בשמה המוכר כיום - סקרמנטו קינגס, אוסקר רוברטסון שמו. רוברטסון השיג בעונה אחת מספר שיא של 41 טריפל דאבל, ממוצע של טריפל דאבל למשחק.

הלילה (בין שלישי לרביעי) הושווה שיאו ההיסטורי של רוברטסון על ידי ראסל ווסטברוק, שחקנה של אוקלהומה סיטי שרשם את הטריפל דאבל ה-41 שלו העונה, והיד עוד נטויה.

ווסטברוק, כוכבה של אוקלהומה קלע 12 נקודות, הוריד 13 ריבאונדים ומסר 13 אסיסטים ב-27 דקות משחק, בניצחון קבוצתו שהביסה את מילווקי בתוצאה 79:110.

חמישה משחקים לסיום העונה הסדירה בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, לווטסרבוק יש סיכוי לשבור את השיא ההיסטורי ולקבוע רף חדש שקשה להאמין שניתן לשבירה.