העופות הבלתי כשרים - הושמדו

במבצע משולב של הרבנות הראשית לישראל, משרד הבריאות ויחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות הושמדו כ-10 טונות של עופות ומוצרי עופות

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בסיון תשע"ז

היחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות של הרבנות הראשית לישראל, בשיתוף פעולה עם לשכת הבריאות בירושלים ונציגי יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, פשטו השבוע על מפעל הבשר "ביסאן מוצרי מזון בע"מ" והשמידו כ-10 טונות של עופות ומוצרי עופות.

במהלך הביקורת נמצאו מוצרי עופות שמקורם אינו ידוע ואשר יוצרו בתנאי תברואה ירודים ללא עמידה בתקנים וללא תנאים ראויים.

בנוסף, נתפסו עשרות אלפי תוויות וציוני כשרות מזויפים. בהוראת הרופאה הווטרינרית המחוזית של משרד הבריאות הושמדו כל מוצרי העופות והבשר שנמצאו במפעל ופקחי הרבנות החרימו את תוויות הכשרות המזויפות.

הפשיטה וההשמדה נערכו לאחר שבשבוע שעבר התקבל מידע מודיעיני ביחידה הארצית לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות, על ייצור מוצרי בשר תחת זיופי כשרות במפעלי "ביסאן".

במשרד הבריאות מציינים כי "הטיפול במוצרי עופות, אחסונם ושיווקם ללא התנאים הנדרשים בחקיקה עלול להזיק לבריאות הציבור". בנוסף הודיעו במשרד כי ימשיכו לנקוט צעדי אכיפה לרבות צעדים משפטיים כנגד עסק המזון".

רפי יוחאי, ראש היחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות, סיפר כי "במהלך פעילות שנערכה התגלתה, למעשה, שוב החשיבות של שיתוף הפעולה בין יחידות השדה של משרד החקלאות ושל מחלקת הונאה בכשרות בתוך אגף הכשרות הארצי של הרבנות הראשית לישראל ושל משרד הבריאות".