"השילוב הראוי" על פי דורון ג'מצ'י

נבחרת הכדורסל של ישיבת בנ"ע נווה הרצוג באשדוד זכתה לקיים משחק ידידות מול קבוצת הוותיקים של מועדון הפאר מכבי ת"א.

רעות הדר , כ"ו בסיון תשע"ז

"השילוב הראוי" על פי דורון ג'מצ'י-ערוץ 7
המשחק
צילום: נווה הרצוג

שחקני הנבחרת של ישיבת בנ"ע נווה הרצוג באשדוד השתתפו השבוע במשחק מול כוכבי העבר של מועדון הפאר מכבי ת"א.

בין השחקנים של מכבי ת"א ניתן היה לראות את ברגשטיין, בן זקן, בוסאני, שילר וכמובן מלך הסלים של ליגת העל הישראלית בכל הזמנים דורון ג'מצ'י. באירוע השתתף גם סמנכ"ל המחלקה לספורט בעיריית אשדוד שהזמין את הישיבה להצטרף לליגת התיכונים באשדוד בשנה הבאה.

במסגרת ליגת הכדורסל עבור הישיבות התיכוניות שהוקמה השנה לראשונה ע"י 'אפיק', נתבקשו שחקני הקבוצות במהלך הפגרה, לבצע פעילות התנדבותית ולהעלות אותה לרשת. "הסרטון שיהיה הכי ויראלי, יזכה את הקבוצה במשחק מול כוכבי העבר של מכבי ת"א" הובטח לקבוצות. הסרטון של הישיבה זכה ל-6300 צפיות, 216 שיתופים, 413 לייקים ו-242 תגובות.

"מעבר למעמד המרגש בקיום משחק הכדורסל מול שחקנים בעלי שם עולמי, יש כאן מסר לא פחות חשוב שעבר לתלמידנו" אמר שמעון אילוז, מנהל הישיבה והוסיף: "שחקני הנבחרת שלנו, הלכו ושימחו חולים ובכך עשו חסד. זכינו שמעבר לקיום העניין 'נפש בריאה בגוף בריא' ישנה גם עשייה למען החברה והכלל. בכך הראנו כיצד ניתן לשלב בין העולם הרוחני והגשמי".

רוב המשחק היה צמוד ויצר הרבה רגעים של מתח ותקווה בקרב הקהל המקומי. ניתן היה להתרשם ששחקני הישיבה השקיעו זמן רב בהכנה לקראת המעמד.

"אמנם הפסדנו, אבל במקרה זה, התוצאה היא לא העיקר. לא פשוט לעמוד מול שחקנים בעלי שם עולמי ובוודאי כאן בישראל. אף על פי כן, התכוננו במשך זמן רב ונדרשה הכנה פיזית לצד הכנה מנטאלית לקראת המשחק. אני גאה בשחקנים ובתהליך שעברנו יחד כקבוצה" אמר יובל נהרי, מאמן הקבוצה.

"באנו היום לשחק מול ישיבת בנ"ע נווה הרצוג ובכך לחזק ולשדרג את הכדורסל אצל בני הישיבות. גם הרבנים מבינים שלימוד תורה זה דבר חשוב, אך גם עשיית ספורט ופעילות גופנית" אמר שחקן העבר דורון ג'מצ'י והוסיף "השילוב בין לימוד תורה לפעילות גופנית וספורט – הוא השילוב הראוי".

חברו לקבוצה, רוני בוסאני, אמר כי ''תלמידי הישיבה זוכים היום לחוויה שלא כולם זוכים לה. במפגש זה, אנו תורמים לקהילה ומעודדים את הדור הצעיר לעשייה למען החברה והכלל".

קפטן הקבוצה, חן אלקרייף, תלמיד כיתה י"א בישיבה, תיאר את החוויה: "את המשחק קיבלנו בזכות התנדבות שעשינו. בשבילנו מדובר במעמד נדיר ועצום. אלו שחקנים שההורים שלנו העריצו בזמנם ועד היום זוכרים אותם. יש תחושת סיפוק עצומה שמפרגנים לנו ומעריכים אותנו על העשייה החברתית שלנו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il