נתניהו עם חברי המשלחת
נתניהו עם חברי המשלחת צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה אירחו היום (ראשון) בבית הנשיא את חברי משלחת ישראל לאולימפיאדת החרשים, שתתקיים השנה בסמסון שבטורקיה.

הספורטאים ייצגו את ישראל בטניס, בקרטה, ברכיבה על אופני הרים ובקליעה. במפגש שתורגם כמובן לשפת הסימנים, נשאו דברים נשיא המדינה ויו"ר ארגון הספורט של החרשים בישראל עידו רושינק.

במפגש העניקו לנשיא דגלון של הארגון ומגן הוקרה.

בפתח דבריו בירך הנשיא את חברי המשלחת. "אנחנו גאים בכם ואנחנו מודים לכם על כך שאתם מייצגים את המדינה שלנו בתחרות כל כך חשובה. אנחנו מברכים אתכם בהצלחה גדולה," אמר הנשיא ואיחל לספורטאים לחזור עטורי מדליות.

רעיית הנשיא הוסיפה, "אנחנו כולנו מאוד גאים בכם ובטוחים שתביאו כבוד למדינת ישראל, בהצלחה".

יו"ר הארגון, עידו רושינק, הודה לנשיא על האירוח וסיפר על הארגון: "ארגון הספורט של החרשים בישראל, אס"ח, שהוקם בשנת 1953, מונה כיום יותר מ-500 ספורטאים חרשים וכבדי שמיעה גברים ונשים, ילדים, נוער ובוגרים העוסקים בכל ענפי הספורט הקיימים. העמותה גם מעסיקה חרשים וכבדי שמיעה ודואגת לתעסוקה לאחר סיום קריירה ספורטיבית של ספורטאים בתחום הספורט".

"אין הבדל בין ספורט חרשים לבין הספורט שאתה מכיר. כל הספורטאים, חרשים או לא, שווים בספורט", אמר עידו והוסיף: "נמצאת כאן משלחת ישראל לאולימפיאדת החרשים הקרובה בעוד שבועיים בעיר סמסון בטורקיה, מורכבת מחבורה נפלאה של גברים ונשים הנאבקים יום יום במוגבלות שלהם ובסטיגמות של החברה, אבל לא באתי להתלונן על קשיים ומכשולים. כל אחד הוא ספורטאי בזכות עצמו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו