אלופת אירופה בלקרוס אולמות: ישראל

נבחרת ישראל בלקרוס זכתה באליפות אירופה. הקפטן: הזהב הראשון שאנחנו זוכים בו פותח את התיאבון לקראת אליפות העולם שתערך כאן בישראל.

תגיות: ספורט
שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ז

אלופת אירופה בלקרוס אולמות: ישראל-ערוץ 7
יש אליפות. משחק הגמר
צילום: Shutterlax

נבחרת ישראל בלקרוס זכתה באליפות אירופה ב-Box Lacrosse. הנבחרת התמודדה עם 14 קבוצות מרחבי היבשת וניצחה במשחק הגמר את צ'כיה בתוצאה 7-8.

שתי הקבוצות הגיעו לגמר לאחר חמש ניצחונות רצופים וללא הפסד בטורניר. הניצחון ממשיך את רצף ההישגים של הלקרוס הישראלי ומהווה קריאת כיוון לקראת אליפות העולם בלקרוס שתיערך בישראל ביולי 2018.

את המשחק פתחו הצ'כים בגול ראשון בדקה ה- 1:31 (סקלה). לקראת סיום הדקה הרביעית הבקיעה נבחרת ישראל לראשונה (ברגמן). מייד לאחר מכן עלתה ישראל ליתרון ראשון שהמריא עד 3-1 (צ'טנר) בדקה התשיעית. הצ'כים הגיבו בבליץ משלהם עם שני גולים רצופים שהביאו אותם ל- 3-3 בדקה ה- 14, מה שסיים את הרבע הראשון. הרבע השני נפתח במהירות עם גול ראשון של ישראל (4-3). צ'כיה השיבה לעצמה את היתרון, לאחר צמד גולים (20, 22). נראה היה שהמומנטום משתנה, אך צ'טנר השווה לישראל בדקה ה- 24, והוריד את שתי הקבוצות בתיקו 5 למחצית.

הרבע השלישי נפתח במלחמה על הכדור אך ללא שערים עד הדקה ה- 36 כאשר צ'טנר הבקיע (6-5- ישראל). 5 שניות לסיום הרבע השוותה צ'כיה והקבוצות נכנסו לרבע האחרון בתיקו 6-6. הרבע האחרון נפתח כאשר עשר דקות לסיום מבקיע שוב צ'טנר, ומעלה את ישראל ל- 7-6. 5 דקות לסיום משווה סקלה הצ'כי עם גול ממרחק, אך ברגמן הישראלי מעלה את נבחרת ישראל ל- 8-7 4 דקות לסיום. 20 שניות לסיום מגיעים שני שחקני הנבחרת מול שער ריק, אך כדי לא להעביר את הכדור הם לא מבקיעים, והמשחק מסתיים בתוצאה 8-7, זהב ראשון לישראל בטורניר לקרוס עולמי.

ג'ייק סילברלייק, קפטן הנבחרת, אמר בסיום המשחק' "שיחקנו כמו שצריך. זה הזהב הראשון שאנחנו זוכים בו. אנחנו מאוד מתרגשים. זה פותח את התיאבון לקראת אליפות העולם. היו לנו ציפיות מאוד גבוהות מהאליפות הזו. רצינו לשחק יחד ולנצח והצלחנו. אליפות העולם תהיה משחק אחר אבל טעמנו בפעם הראשונה את הניצחון ואנחנו רוצים להמשיך".

ג'ון לוק צ'טנר - מכוכבי הנבחרת הוסיף, "אנחנו מאוד נרגשים ושמחים. זהו הזהב הראשון ללקרוס הישראלי, זה משהו שאנחנו צריכים לבנות עליו אנחנו נהיה טובים וטובים יותר ככל שהדברים ימשיכו ואנחנו צופים עתיד גדול ללקרוס הישראלי".

אליפות אירופה התקיימה השנה בפינלנד, המפגש הקודם בין שתי הקבוצות הסתיים בתוצאה 13-12 לישראל במוקדמות אליפות העולם בלקרוס בשנת 2015, מה שהביא את ישראל לחצי הגמר ולזכייה במדליית הארד דאז.

לקרוס (Lacrosse), הוא ספורט קבוצתי במסגרתו נדרשים השחקנים להשתמש במקל ייחודי שבקצהו רשת בכדי להתמסר בכדור גומי קשיח אותו יש לקלוע לשער היריב. הלקרוס הוא שילוב של כדורגל והוקי והוא נחשב לספורט הקיץ הלאומי של קנדה ולענף הספורט הצומח ביותר בארה"ב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il