הפרויקט החדש בסוסיא ערוץ 7

חברת "הר כביר" המתמחה בבנייה ופיתוח יישובים ביהודה ושומרון מציגה עוד פרויקט והפעם בסוסיא שבמועצה האזורית הר חברון. באנו לבקר בסוסיא כדי לראות מקרוב את היישוב הוותיק שרק גדל ומתפתח.

מתעניינים? לחצו כאן

בדרכנו לסוסיא אי אפשר שלא לשים לב למיקום הנוח. היישוב ממוקם כ-25 דקות נסיעה מבאר שבע, 45 דקות מירושלים.

בסוסיא גרות כיום כ-160 משפחות. כשנכנסים למספרים, כפי שאפשר לראות בסרטון כאן למעלה, מגלים קהילה מגוונת עם הפנים להתפתחות ועשייה. לדוגמה, ישנם ביישוב 10 אנשי רפואה, 50 אנשי חינוך, 10 חקלאים וילדים? אז הנה המספר: 450, כן ירבו בלי עין הרע...

כאמור אנו מבקרים בסוסיא במסגרת ההזמנה להגיע ולהצטרף ליישוב הפורח. בפרויקט של "הר כביר" מוצעים למכירה בתים הנבנים במרכז היישוב.

הבתים החדשים מתפרסים על פני 145 מ"ר בנוי על שטח של 350 מ"ר. לכל בית יש חצר גדולה.

חצר גדול זה נחמד, נחמד מאוד אפילו, אבל מעבר לחצר נמצא הקסם האמיתי של סוסיא - הקהילה. "אנחנו פה בגלל הקהילה", מספרת לערוץ 7 אחת התושבות, "גרנו פה, עזבנו וחזרנו בגלל שהתגעגענו למה שיש פה. יש מגוון של גילאים ושל אנשים". התושבים גאים בקהילה שלהם ועם זאת מתרגשים לקראת התפתחותה: "היישוב מאוד מגוון ואנחנו שמחים מכל משפחה שמגיעה לכאן. כל אחד יכול למצוא פה חברים בסגנון שלו", אומרת לנו אחת התושבות.

אז אמרנו שיש ביישוב כ-450 ילדים, וברוח החופש שנגמר נשאלת השאלה: "מה עושים עם הילדים?" אז גם לשאלה הזאת יש תשובה בסוסיא, בצורה של כ-50 חוגי העשרה את הילדים.

"הילדים בסוסיא עסוקים מאוד", מספרת חוה קינד רכזת הקהילה, "יש לנו פה בריכה שפעילה בכל חודשי הקיץ והילדים, מגיל צעיר מאוד לומדים שחייה. יש לנו ספריה אזורית שפתוחה כל יום, משחקייה, חוגים ברמה גבוהה אנחנו משתתפים בתחרויות ארציות וזוכים במדליות ופרסים".

"החיים בסוסיא הם באמת תותים", מסכמת אחת התושבות, "הגענו לכאן לפני שנתיים ומאז אנחנו מרגישים בחופש יום יום לא רק בקיץ. נהנים מכל רגע".

הנוף העוטף את סוסיא הוא נוף מדברי שקט ומשבי רוח נעימים המשלבים את הקרירות של ההר והחמימות של ספר המדבר.

בסוסיא גם מחוברים לעבר העשיר של המקום ומספרים בגאווה שהם ממשיכים את ההתיישבות היהודית העתיקה שאת שרידיה ניתן לראות סמוך ליישוב.