עונש כבד לשחקנה לשעבר של מכבי ת"א

פרשיית הסמים של סוני ווימס הגיעה היום להכרעה - הושעה לארבע שנים מכל פעילות ספורטיבית. יוכל לשחק רק ב-NBA או במפעלים האירופיים

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ח

סוני ווימס מטביע בהיכל. עונש כבד
סוני ווימס מטביע בהיכל. עונש כבד
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

שחקנה לשעבר של מכבי ת"א, סוני ווימס בצרות. אחרי ששוחרר במהלך העונה החולפת ממכבי ת"א, בשל חשד לשימוש בסמים, ספג היום (חמישי) ווימס עונש כבד במיוחד - השעיה מכל פעילות ספורטיבית בארבע השנים הקרובות.

כזכור, ווימס שהגיע בקול תרועה רמה למכבים מת"א בתחילת העונה האחרונה, נדרש לבצע בדיקת סמים שגרתית בתום משחקם של הצהובים. הבדיקה, שהוזמנה על ידי קבוצתו במה שנחשב כצעד שנוי במחלוקת ואף מכוער, לא בוצעה במלואה כשווימס סירב לבצע אותה מאחר שלדבריו מיהר לאסוף את בנו משדה התעופה.

על פי התקנון, שחקן המסרב לבצע בדיקת סמים דינו כאילו נכשל. כתוצאה מכך שוחרר ווימס מהקבוצה הצהובה ורק לאחרונה סיכם בקבוצה מהליגה בסין.

על פי החלטת הסוכנות למניעת סימום בספורט, נראה כי עתידו של ווימס בענף הכדורסל קרוב לסיום, כשעל השחקן נאסר להשתתף בכל פעילות ספורטיבית במהלך ארבע השנים הקרובות, איסור שתקף בכל המדינות החברות בפיב"א.

באם ירצה ווימס לשחק, יוכל זה לעשות זאת רק בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA וכן במפעלים האירופיים דוגמת היורוליג והיורוקאפ, אך לא בליגות השונות במדינות הרבות. לא רק זה, אלא שווימס אף נקנס בסכום של 7.000 שקלים אותם חוייב לשלם לקבוצתו האחרונה מכבי ת"א ממנה שוחרר.

מלבד ווימס, גם אמאדי אנג'אי מבני הרצליה, שנכשל בבדיקת סמים בחודש אפריל בעונה שעברה ועזב את הקבוצה באופן מיידי, ספג עונש חמור זהה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il