320$ עבור צלחת שעועית עם אורז

מחקר של WFP ומאסטרקארד בדק באילו מדינות ישלמו הכי הרבה כסף עבור צלחת אוכל בסיסית.

תגיות: אוכל מזון
רעות הדר , ב' בחשון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Istock

מחקר של מאסטרקארד ו-World Food Program בחן באילו מדינות יצטרכו האזרחים לשלם הכי הרבה כסף על מנת אוכל בסיסית.

המחקר הראה כי עלות הקנייה של צלחת מזון במדינות מתפתחות או הנמצאות בסכסוך מתמיד יכולה להגיע למאות דולרים בשווי כוח קנייה.

על פי המחקר עלותה של ארוחה בסיסית בארה"ב תעלה כ-1.20$ נתון המייצג 0.6% מהכנסה היומית לנפש בארה"ב. לעומת זאת, אנשים במדינות מתפתחות נאלצים לשלם עד יום הכנסה לארוחה בסיסית אחת.

כך למשל נמצא כי בדרום סודאן עלות צלחת שעועית עם אורז תעלה כ-321$ ומהווה כ-155% מהכנסה היומית הממוצעת של האזרחים במדינה. בניגריה הארוחה תעלה כ-200$, בסוריה כ-190$ ובמלאווי כ-94$. מנגד, במדינות כמו מצרים או ירדן הארוחה תעלה כ-9$ ו-4$ בהתאמה.

"ללא אוכל אנחנו לא יכולים לחיות, ללמוד או לגדול", מסרה אן קיירנס, הנשיאה הבינלאומית של מאסטרקארד. "במדינות מתפתחות ההורים נאלצים לבחור בין האפשרות לשלוח את ילדיהם לעבוד ולהשיג אוכל או ללמוד ולהישאר רעבים. על ידי נתינת החסות לארוחות בתי ספריות יומיות אנו מאפשרים לילדים להישאר בבתי הספר, ללמוד ולהפוך לפרודוקטיביים כבוגרים ובכך לתרום להתפתחותם הכלכלית".

קיירנס הוסיפה, "במאסטרקארד אנחנו רוכשים טכנולוגיה ומשאבים כדי לשפר את חיי האזרחים ולסיים את מעגל העוני של מדינות רבות. מסקנות המחקר חיזקו את נחישותה של מאסטרקארד להגיע למטרה שלה, לספק למעלה מ -100 מיליון ארוחות לנזקקים ברחבי העולם, ובכך למגר לגמרי את הרעב העולמי".

test770