אורן חזן
אורן חזןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ אורן חזן (הליכוד) תוקף את דובר צה''ל תא''ל רונן מנליס, בעקבות אמירתו ולפיה צה''ל לא התכוון לחסל מחבלים במהלך השמדת מנהרת הטרור אתמול ברצועת עזה.

''האמירה הזו של דובר צה"ל גימדה את ההצלחה המרהיבה של המודיעין בהשמדת המנהרות, ופוגעת בביטחון ישראל", אמר חזן בראיון לרדיו קול ברמה.

לדברי ח"כ חזן, דובר צה''ל חוטא לתפקידו, ''זו פליטת פה מטופשת של פקיד עם דרגות, מצפה מהשר ליברמן לנזוף בו ולהעמיד אותו על מקומו".

''זו לא הפעם הראשונה שדובר צה''ל מגיב לא נכון, כך גם במקרה של אלאור אזריה, דובר צה''ל לא התאפק. מקווה שזו לא טעות מערכתית שמגיעה מהשר ליברמן, יש אולי שאריות מהתקופה של השר הקודם יעלון שסרח", הוסיף אורן חזן.

בנט "ישראל לא תתנצל על הרג מחבלים"

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי), חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, לא חוזר בו מאמירתו ולפיה אסור לצה''ל להתנצל על חיסול מחבלים.

לדבריו השמדת המנהרה אתמול באזור כיסופים וחיסול המחבלים שהיו בתוכה, העבירה מסר ברור - "ישראל לא תתנצל על הרג מחבלים ותעשה זאת ככל שתידרש. הקם להורגך השכם להורגו".

"האיום מעזה רק ממחיש את הסכנה בנסיגה ישראלית ולכן בביקורי בוושינגטון בשבוע הבא אפעל לכך שממשל טראמפ לא יציב את המדינה הפלסטינית כיעד למשא ומתן", סיפר בנט. הוא אמר את הדברים במסגרת פגישה עם מושל אילינוי ברוס ראונר.

מוקדם יותר תקף שר הביטחון ליברמן את שר החינוך בנט, ואמר כי "אסור שתידרוך של דובר צה"ל ישמש עילה להתנפלות בוטה על צה"ל ומפקדיו. התבטאויות מהסוג הזה הן פגיעה חמורה בביטחון ישראל, ובצה"ל כולו".

''אנו נמשיך לפעול בנחישות, בעוצמה ובאחריות למען ביטחון אזרחי ישראל", הדגיש שר הביטחון.

כאמור, לאחר השמדת המנהרה של חמאס אתמול בעוטף עזה, דובר צה''ל תא''ל רונן מנליס תדרך את הכתבים הצבאיים ואמר כי לצה''ל לא היתה כוונה לחסל את מחבלי החמאס, והם נהרגו כתוצאה מקריסת המנהרה ולא מפגיעה ישירה שביצעו כוחות צה''ל.