הרב מאזוז: פגעו בכבודו של גאון עולם

במהלך שיעורו הביע הרב מאזוז מחאתו על הפגיעה ברבה של ירושלים הרב עמאר. "לקרוא לתלמיד חכם גדול בשם כזה על לא דבר?", תהה.

מיכל לוי , כ"ג בחשון תשע"ח

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: מוזיאון גוש קטיף

סערת חשיפת ההקלטה בה נשמע יו"ר ש"ס אריה דרעי תוקף בחריפות את רבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר, ממשיכה להכות גלים.

אמש (מוצאי שבת) התייצב ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מאזוז לצידו של הרב עמאר ומחה על הפגיעה בו.

"השבוע פגעו אנשים בכבודו של גאון עולם, הרב עמאר שיהיה בריא", אמר במהלך שיעורו השבועי. "לא די שפגעו בו גם קראו לו 'עמאר' אתם יודעים מי זה אבו עמאר?! להבדיל זה ערפאת. לקרוא לתלמיד חכם גדול בשם כזה על לא דבר, על לא דבר! מה קרא לכם? פליטת פה? לא".

בדבריו התייחס לקלטת נוספת שפורסמה לאחר מכן ובה נשמע הרב עובדיה יוסף בערוב ימיו מביע צער על התנהלותו של הרב עמאר בנוגע לבחירות לרבנות הראשית. הרב מזוז סיפר בדבריו כי לפני פטירתו קיבל את סליחתו של הרב עמאר.

"אחר כך ממשיכים, מוציאים קלטת. עכשיו השמיעו לי קלטת איך מרן קורא לו בימיו האחרונים ידידי אוהב נפשי בערב כיפור בא ביקש ממנו מחילה. בכל זאת הלך לבקש בתשע"ד ערב כיפור הרב עובדיה אמר לו 'מחול לך' 'מחול לך' 'אתה ידיד'. שוב פעם בסוכות הרב עובדיה קרא לו. אמר: 'תביאו אותו', אמר לו: 'מחול לך' וסיימו עם זה. להזכיר עוונות ראשונים זה אסור!"

בשיעורו האריך הרב מאזוז בשבחו של הרב עמאר. "ענווה כזאת. הוא רוצה להשתלט? מה יש לו להשתלט?! למה בכלל הגיעו הדברים האלה? למה בעל דברים דידו את?... צריך לבקש מחילה מתלמיד חכם כזה. חייבים למחות..".

בהמשך הביע תמיכה ברדיו 'קול ברמה' שרבנים בש"ס יצאו נגדו. "הרבה רוצים להרוס את הרדיו הזה", אמר, "לא כדאי לעשות את זה. יש בו הרבה דברים טובים, ויש בו גם מוסר".