יגאל עמיר
יגאל עמיר צילום: פלאש 90

יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, חתם על בקשה לקיום משפט חוזר בתיק מעורבותו בפציעת מאבטח של רוה"מ.

עורך דינו של עמיר, גבי שחר, הגיע היום (ראשון) אל תאו של הרוצח בכלא רימונים, בו הוא מרצה את העונש שנגזר עליו בעקבות מעשיו, והחתים אותו על הבקשה.

מדובר כאמור, בבקשה לביטול פסק דין שניתן בעניין פציעת המאבטח, ככל הנראה במטרה ליצור תקדים שיאפשר לדעת עורך הדין, גם לטפל בתיק רצח ראש הממשלה.

רעייתו של עמיר, לריסה טרימבובלר כתבה מוקדם יותר בדף הפייסבוק שלה כי הבקשה תוגש במהלך היום.

בראיון ליומן ערוץ 7 באחרונה, התייחס דביר קריב, איש השב"כ לשעבר שריכז את המודיעין סביב חקירת עמיר, לבקשת המשפט החוזר.

לטעמו מדובר ברעיון "מאוד מוזר" כהגדרתו, מהלך שאולי נועד לכל היותר להביא לקציבת עונשו של יגאל עמיר ולא מעבר לכך.

בדבריו דוחה קריב את טיעוני הקונספירציה השונים ומזכיר כי גם יגאל וגם חגי אחיו גאים ברצח ושוללים את כל הקונספירציות. "חגי אמר שהוא כועס על הימין שנגרר למחשבות הקונספירציה שלוקחות מהם את הילת הרצח". במציאות שכזו, כאשר כל העדויות מובילות לנאשם שמודה במעשה הוא אינו רואה כל סיבה לפתיחת משפט חוזר.

"מדובר ברעיון אווילי כי יש כאן שני אחים שמודים ברצח גם היום. גם היום יגאל עמיר מודה ברצח. אם תשאל אותו הוא יגיד 'אני יריתי בראש הממשלה כדי להרוג אותו. אני רצחתי את ראש הממשלה'. אין כאן שאלה. משום מה צץ רעיון של משפט חוזר וכל מיני בדיות על עדויות וחומרים חדשים.'אני לא מכיר חומרים חדשים, אבל יש כאן רוצח שמודה ברצח, הקליעים בגופה הם קליעים שלו, הוא סיפר על הניסיונות הקודמים לרצוח את ראש הממשלה ויש לו שותפי סוד לעניין הזה. הכול חתום וגמור", סיכם קריב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו