רוסיה הושעתה ממשחקי אולימפיאדת החורף

בשל תכנית סימום ממשלתית שנועדה לשפר את ביצועי הספורטאים, הודיע הוועד האולימפי הבינלאומי על השעיית רוסיה מאולימפיאדת החורף.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ח

רוסיה הושעתה ממשחקי אולימפיאדת החורף-ערוץ 7
פוטין
פלאש 90

ללא הדגל וללא השמעת ההמנון במקרה של זכיה במדליית הזהב. לא מדובר על נקיטת סנקציות נוספות כנגד ספורטאים ישראלים, כי אם שורת סנקציות דווקא נגד ספורטאים רוסים מצידם של הוועד האולימפי הבינלאומי.

החלטת הוועד האולימפי שהודיעה כי היא משעה את רוסיה מאולימפיאדת החורף שתיערך בשנה הבאה בפיונגצ'אנג שבדרום קוריאה, מגיעה לאחר שממצאי חקירה שנוהלה העלתה כי הרוסים הפעילו תכנית סימום ממשלתית שנועדה לשפר את ביצועי הספורטאים במגוון רחב של תחומי ספורט.

על פי ההחלטה שנתקבלה בוועד האולימפי, יוכלו הספורטאים הרוסים להתחרות באולימפיאדת החורף כספורטאים עצמאיים וגם זה יהיה רק בכפוף לבדיקות סמים קפדניות שידרשו לעמוד בהם כתנאי להשתתפות במשחקים האולימפיים.

לא רק זאת, אלא שרוסיה אף נקנסה בסכום של 15 מיליון דולרים ונציגה, שר הספורט של רוסיה, ויטלי מוטקו, הורחק מכל פעילות בוועד האולימפי.

לדברי נשיא הוועד האולימפי תומאס באך, התנהלותה של רוסיה כנגד הוועד האולימפי בניסיון להסתיר את התכנית הממשלית הינה "מתקפה על התנועה האולימפית שמטרתה הייתה להגן על הספורטאים הנקיים מסמים".

בינתיים ברוסיה יש מי שקורא לספורטאים המקומיים להחרים את המשחקים, בשל סילוק המדינה מהמשחקים האולימפיים, וכעת הנושא יעלה לדיון במוסדות הספורט של רוסיה. על פי ההערכות, הנשיא ולדימיר פוטין הוא זה שיקבל את ההחלטה האם רוסיה כולה תחרים את המשחקים או תקבל את הדרישות של הוועד האולימפי הבינלאומי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il