אנשי העשייה למען אנשי התורה

לחיזוק לימוד התורה לחצו כאן

במסגרת יום ההתרמה השנתי של קרן אחד לאחד ליווינו את השקת המבצע ופגשנו אישי ציבור ועשייה שהחליטו להצטרף לאנשי הקרן ולתמוך בפעילות.

"כל העשייה שאנחנו עושים, בין אם בירושלים ובין אם בכל מקום בארץ, מבוססת על התורה", אמר לערוץ 7 חבר מועצת עיריית ירושלים אריה קינג, "אנחנו בעצם מיישמים את מצוות התורה. מה שאנחנו רואים פה סביבנו זה גיוס כסף למי שעמל בתורה. כל המהלך הזה של חיזוק אלה שלומדים יום יום נותן לי כוח שאני יודע שאני מממש את מה שכתוב בתורה, ויש אנשים שנותנים לי את הגושפנקה התורנית שמה שאנחנו עשים זה הכיוון הנכון, המאבק על קדושת ירושלים, קדושת השבת ושלמות הארץ מבוסס הכל על התורה"

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) התרגש להגיע למוקד הפעילות ביום הזיכרון של הרב משה צבי נריה שבנו ונכדו מובילים היום את קרן אחד לאחד. "בערב יום הזיכרון של הרב משה צבי נריה זצ"ל, מנסים דרך התרומות להביא לעילוי נשמתו ולחזק את הכוחות התורניים בציונות הדתית", אמר לערוץ 7, "עושים זאת דרך אברכים שיישבו ויעמלו בתורה הגואלת. התורה הגדולה של הציונות הדתית כפי שהרב נריה חיפש "ישיבות נקים בכל מקום, ראשינו בעמקי תורתה, כפינו ברגבי אדמתה", היא לחבר את כל הדברים. כל הדברים הללו הם מכוחו".

"הגעתי לכאן כי אני מעריץ את משפחת נריה ואת קרן אחד לאחד", אמר לערוץ 7 פעיל ארץ ישראל ואיש "עוצמה יהודית" ברוך מרזל, "זו ההצלה של הדור הבא של הציונות הדתית. צריכים להבין שהיום על כל תלמיד חכם שיוצא מהציונות הדתית יוצאים עשרים או שלושים מהציבור החרדי, בדור הבא זה יהיה כפול ואחרי זה פי ארבע. אנחנו חייבים, כדי שהציונות הדתית תתקיים, לגדל גם אצלנו תלמידי חכמים רציניים"

גם סגן ראש מועצת קרית ארבע חברון ישראל ברמסון, הגיע למקום ואף סייע למוקדני קרן אחד לאחד בשיחות גיוס התרומות. "בתור מנהל כולל מערת המכפלה שמחזיק עשרות לומדי תורה אני חייב לומר ש'קרן אחד לאחד' שותפה מלאה בעולם התורה ובניין התורה בקרית ארבע חברון ובעוד מקומות רבים", סיפר ברמסון, "זה ארגון שלא היה כמוהו בציונות הדתית".

לחיזוק לימוד התורה לחצו כאן