נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: מירי צחי

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הודיע הערב (חמישי) כי לא יתראיין לגלי צה''ל עד לחזרתה של עירית לינור לשדר בתחנה הצבאית.

כזכור, לינור הושעתה לשבוע לאחר שכינתה את נשיא המדינה ריבלין ''חצוף''.

בנט כתב בדף הפייסבוק שלו כי "עד לחזרתה של עירית לינור לשידורים בגל״צ, איאלץ גם אני שלא להתראיין בתחנה. בשל התבטאות בוטה שלה היא הושעתה (!) למשך שבוע מגל״צ. לעומתה, שדרן גל״צ רינו צרור כינה את ראש הממשלה 'ארדואן של ארץ הקודש' ודיבר על 'חשיבה עבריינית' בכנסת 'מבית המדרש של המאפיוזו' ואמר דברים שלא אחזור עליהם כאן על גברת נתניהו. ו...כלום. לא נזיפה, לא הערה ובטח לא השעייה".

שר החינוך הדגיש כי "אמירתה של לינור היתה בוטה מדי, והיא היתה נכונה בוודאי להתנצל, אך העדיפו להשעות אותה. זוהי פגיעה סלקטיבית ובלתי הוגנת בחופש הביטוי. אני קורא למפקד גל״צ לחזור בו מהשעייה בלתי הוגנת זו".

גם שרת המשפטים איילת שקד התייצבה להגנתה של העיתונאית עירית לינור.

שקד הוזמנה לראיון בגלי צה''ל על חוק ההמלצות שאושר הלילה בכנסת בתום פיליבסטר של שתי יממות, אך בראשית הראיון פתחה ואמרה "העלתם אותי לראיון וחשוב לי להביע מחאה על ההשעייה של עירית לינור".

"במסגרת חופש הביטוי אפשר להכיל גם ביקורת כזאת ואני לא חושבת שזו פעם ראשונה שזה נעשה בתחנה", הוסיפה שרת המשפטים.

שקד ציינה כי לא מדובר בעניין פוליטי, "זו שאלה מתבקשת. פעמים רבות אני מושמצת הייתי אומרת, קוראים לי פשיסטית ואוטיסטית אצלכם בתחנה ואני לא עושה מזה סיפור. תחנת רדיו צריכה לתת במה. להבנתי, השדרנית רצתה להתנצל וזה לגמרי מתבקש".

שקד ביקשה להדגיש כי כל דעה יכולה להיות מושמעת בתחנה, "אלא אם כן כמובן יוצאים נגד חיילי צה"ל, כי זו תחנה של הצבא. ביקורת אפשר להביע, אבל לא להשתלח בחיילי צה"ל. בגדול, צריך להכיל את חופש הביטוי".