אילוסטרציה
אילוסטרציה iStock

התנועה הרפורמית עתרה לבית המשפט נגד אתר ''לוח עבודה עברית'', וטענה כי הלוח מפלה את האוכלוסייה הערבית כאשר הוא מפרסם משרות ליהודים בלבד.

בית המשפט, כזכור, קיבל את עתירת התנועה הרפורמית וחייב את אתר לוח עבודה עברית בעשרות אלפי שקלים.

חברי תנועת דרך חיים שייצגו משפטית את אתר לוח עבודה עברית, מספרים כי בעוד התנועה הרפורמית עותרת נגד אפליית ערבים בתעסוקה היא עצמה מסרבת לערוך טקסי נישואין לזוגות מעורבים, יהודים וערבים.

אורי קירשנבום, חבר הנהלת תנועת ''דרך חיים'', אמר לערוץ 7 כי "שוב התנועה הרפורמית נחשפת בצביעותה. בו בזמן שהיא תובעת ארגונים על כך שהם כביכול 'מפלים' בין יהודים למי שאינם יהודים, היא עצמה מקיימת מדיניות של 'אפליה' ומסרבת לקיים חופות של נישואי התבוללות למרות שההלכה היהודית נתונה אצלם למרמס באופן שיטתי.

"את הצביעות הזו צריך להפסיק ולאפשר ליהודים להביע סולידריות ואהבה כלפי אחיהם", הוסיף קירשנבום. ''עצוב לראות שהתפיסות ההזויות של הרפורמים קנו להן שבת בבית המשפט. אנו מאמינים שעם ישראל ראוי ומעוניין לשמר את האחווה שבו. המאבק על העבודה העברית הוא חלק מרכזי בסוגיה".

כזכור, תנועת ''דרך חיים'' שכאמור מלווה את אתר "לוח עבודה עברית'', מנהלת עבורו קמפיין גיוס המונים באתר GIVEBACK שעתיד להסתיים בימים הקרובים מתוך מטרה לגייס מהציבור כסף עבור יצירת מעטפת משפטית שתאפשר לאתר להמשיך ולעבוד.

הרבה נועה סתת, מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה, מסרה בתגובה לערוץ 7 "התנועה הרפורמית מחויבת לבניית משפחות יהודיות בישראל על פי התפיסה המתפתחת של משפחה בחברה המודרנית.

היהדות הרפורמית תופסת את ההלכה כמקור משמעותי אך לא כמקור יחיד. סוגיית הזהות היהודית של המתחתנים רלוונטית לטקסים הדתיים שהתנועה מקיימת (חתונות, בר מצוות, ועוד) אך אינה רלוונטית לעבודות המפורסמות באתר עבודה עברית (כגון עבודה בהיי טק או עבודות קבלנות)''.

סתת הוסיפה, ''אתר עבודה עברית - כפי שקבע בית המשפט- מקדם אפליה בתעסוקה שהיא לא חוקית ולא מוסרית. התנועה הרפורמית מעסיקה מגוון עובדים בני דתות שונות באופן שוויוני".