מירי רגב
מירי רגב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ב-18 בפברואר ייערך משחק האולסטאר האמריקאי של ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, בפעם ה-67. לצד החגיגות הגדולות והאפשרות כי שחקנה הישראלי של אלופת הליגה, עומרי כספי ייצג את קבוצתו גולדן סטייט במשחק האולסטאר, יש מי שפחות היה מרוצה מאתר ההצבעות.

ברשימת המדינות שאפשר היה להצביע מהן, הופיעה מדינת ישראל ולצידה גם מדינת "פלסטין - השטח הכבוש". לאחר ששרת התרבות והספורט מירי רגב, שלחה מכתב זועם לנשיא הליגה, אדם סילבר, בו דרשה לתקן ולהסיר את הכיתוב בדבר קיומה של מדינה כזו, ב-NBA מיהרו להתנצל אך לא הסירו לגמרי את הכיתוב אלא רק שינו אותו במעט.

הלילה, קאתי בארנס, הנשיאה לענייני חברה של ה-NBA שביקרה בישראל בקיץ האחרון, סיפרה לערוץ 7 כי הרשימה באתר שונתה, והדבר נעשה באופן מוטעה מטעם צד שלישי שהיה מעורב בהקמת האתר הייעודי למשחק האולסטאר.

"אנחנו לא מייצרים את רישומי המדינה עבור אתר NBA.com וברגע שנודע לנו על כך, האתר עודכן. אנו מתנצלים על התקלה הזו ופעלנו באופן מהיר כדי לתקנה", אמרה בארנס.

ובכל זאת, במקום "שטח פלסטיני כבוש", הופיע הכיתוב "טריטוריה פלסטינית", המיוחס ככל הנראה למצביעים מהרשות הפלסטינית. גם דובר ליגת הכדורסל הטובה בעולם, מייקל באס התנצל על הכיתוב הקודם, אך לא הכחיש כי זה רק שונה מעט בניסוחו ולא הוסר לחלוטין. "אנו מתנצלים על השגיאה. ה-NBA לא הייתה אחראית על רשימת המדינות שהופיעה באתר וברגע שהפנו את תשומת ליבנו לטעות, האתר עודכן בהתאם".

השרה רגב עצמה הודתה לנכונות ה-NBA לשנות את הכיתוב, כשאמרה כי מדובר בניצחון למדינת ישראל. "אני שמחה שבקשתי נפלה על אזניים קשובות והנהלת ליגת ה-NBA והעומד בראשה אדם סילבר קיבלו את עמדתי. אני מודה לאדם סילבר שהבין את הטעות ופעל באופן מידי לתיקונה. כפי שאמרתי בעבר ואומר שוב: חבלי ארץ ישראל אינם כבושים, לכן הכיתוב השקרי הזה היה צריך להימחק".

עוד אמרה השרה רגב, שככל הנראה לא מודעת לעובדה כי הניסוח רק שונה ולא הוסר לחלוטין, כי "בהחלטתו זו הוכיח אדם סילבר, את יושרו והגינותו. מאחלת לו המשך הצלחה בהובלת הליגה הטובה ביותר בעולם ומצפה לפגוש את נבחרת כוכבי ה-NBA מתארחת כאן בישראל כחלק מחגיגות ה-70 לעצמאותנו".