דודי סלע. מוחרם על ידי שר הספורט האפריקאי
דודי סלע. מוחרם על ידי שר הספורט האפריקאי צילום: אורי לנץ, פלאש 90

בשל מדיניות ישראל בשטחי.יו"ש ביום שישי הקרוב יצא לדרך מפגש הדייויס בין נבחרות הטניס של ישראל ודרום אפריקה בפרטוריה, עיר הבירה של דרום אפריקה יחד עם קייפטאון.

אל מפגש הדייויס היוקרתי בין שתי הנבחרות צפויים להגיע אוהדים רבים של המדינה האפריקאית, זאת על אף העובדה כי נבחרת הטניס של דרום אפריקה נחשבת לנבחרת חלשה, בטח לאחר שהטניסאי הבכיר במדינה קווין אנדרסון המדורג 11 בעולם מסרב לשחק בטורניר היוקרתי והחשוב, ונבחרת ישראל נחשבת לפייבוריטית להעפלה מהבית האירופי/אפריקאי מספר 1.

מי שלא יגיע אל טורניר הגביע היוקרתי הוא לא אחר מאשר טולאס נקסי, שר הספורט של הנבחרת המארחת מדרום אפריקה.

במכתב פתוח שפרסם שר הספורט במדינה האפריקאית, לקראת המשחקים מול הנבחרת הישראלית, כתב זה כי הוא לא יגיע לצפות בשחקני הנבחרת המקומית בשל זהות היריבה מישראל. "האמת היא שהייתי שמח להגיע למשחקי הטניס, אבל בהתחשב בנסיבות אני חושב שרצוי שאמנע מכך", כתב השר האפריקאי שהסביר כי הוא מחרים את ישראל בשל 'מדיניותה בשטחים'. לדבריו, "חרם שיחק תפקיד מרכזי במהלכים שהובילו לביטול משטר האפרטהייד בארצנו, ואני חושב שאין ספורט נורמלי כשמדובר במשטר לא נורמלי".

עוד כתב השר האפריקאי כי הוא עצמו חווה על בשרו את המדיניות בשטחים של מדינת ישראל כלפי האוכלוסייה הפלסטינית: "אני בעצמי חוויתי את האפליה הישראלית נגד הפלסטינים כשביקרתי ברשות הפלסטינית ב-2012. בתגובה למהלכים שנוקטת ישראל נגד הפלסטינים אנשי ציבור רבים בדרום אפריקה קראו להצטרף לתנועת החרם על ישראל".

לסיכום אמר השר, כי הפלסטינים אלו ידידים של העם האפריקאי בניגוד גמור לישראל. "הפלסטינים סיפקו לנו שטחי אימונים בשנות ה-80 בעיצומו של המאבק נגד האפרטהייד והם היו ונשארו ידידנו. הישראלים סיפקו נשק למשטר האפרטהייד והיו ונשארו האויבים שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו