יו"ר חדש למנהלת הליגות בכדורגל

ארז כלפון, מי שעמד בראש מטה האוצר ונמנה על פורום החווה של שרון יחליף את היו"ר היוצא אורן חסון. "כדורגל הוא גשר בין עולמות"

נרי וייס , כ"ג בשבט תשע"ח

ארז כלפון. היו"ר הנבחר
ארז כלפון. היו"ר הנבחר
צילום: באדיבות מנהלת הליגות בכדורגל

יו"ר חדש למנהלת הליגות בכדורגל. לאחר שהודיע היו"ר היוצא אורן חסון על כוונתו לפרוש מתפקידו, היום (חמישי) בחרו דירקטוריון מנהלת הליגות פה אחד במחליפו - ארז כלפון.

חסון, שהיה המנכ"ל הראשון של מנהלת הליגות ומונה ליו"ר עם פרישתו של יורם באומן, יבצע בתקופה הקרובה הליך חפיפה עם היו"ר החדש הנבחר, והחל מהעונה הבאה ישמש כלפון כיו"ר הקבוע.

כלפון בן ה-47, נשוי ואב לשניים, מחזיק בתואר MA במנהל ומדיניות ציבורית מהמרכז הבינתחומי בהרצליה ותואר BA במדעי החברה ותקשורת מאוניברסיטת בר-אילן, ועד למינויו היום כיו"ר מנהלת הליגות שימש כיו"ר קבוצת החברות קצא"א בתחומי האנרגיה והתשתיות וכיו"ר דירקטוריון דוראד אנרגיה, המשווקת חשמל לשוק הפרטי באמצעות תחנת כח פרטית הגדולה מסוגה בישראל והאחראית על כ -7% מסך כושר הייצור של החשמל בישראל ובהיקף של מליארדי ₪.

בין תפקידיו בעבר ניתן לציין את עבודתו כראש מטה האוצר בשנים 2015-2016, עבודתו כמנכ"ל המשרד לקליטת עלייה בשנים 2006-2009 בתקציב שנתי של 1.5 מיליארד ₪, וכן ייזכר כמי שהוביל את הרפורמה במיסים לעולים חדשים ותושבים חוזרים, במסגרתם שבו כ- 12,000 תושבים חוזרים בשנים 2007-8 (המהווה גידול של כ-300% ביחס לשנים קודמות).

בין השנים 2001 ועד 2006 עבד כיועץ בכיר של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון ובמסגרת תפקידו היה אחראי על הקשר לרשויות מקומיות ברחבי הארץ וכן היה חבר בפורום החווה.

עם ההחלטה הסופית על מינויו אמר היו"ר החדש כלפון, כי "לבקשת ראשי הקבוצות, החלטתי להירתם למשימה הלאומית ולהוביל את מנהלת הליגות לכדורגל בישראל בשנים הבאות".

עוד אמר היו"ר הנכנס, "עבורי כדורגל הוא לא רק ספורט, הוא גשר בין עולמות, הוא כלי שמחבר בין פריפריה למרכז ובין יהודים לערבים. ספורט בכלל וכדורגל בפרט הם כלים בלתי רגילים להקניית ערכים מגיל צעיר וחינוך למצוינות. כדורגל הוא מהמקומות הבודדים בהם לכולם יש הזדמנות שווה, טובי השחקנים בעולם הגיעו מהשכבות החלשות ועלו לגדולות".

על איך הוא רואה את שיפור הענף אמר היו"ר החדש, "יחד עם הממשלה, ההתאחדות לכדורגל, ראשי הקבוצות, זכייני השידור, הספונסרים, השחקנים והכי חשוב – האוהדים נוביל במאמץ משותף את הכדורגל הישראלי למחוזות חדשים וטובים יותר, ונחזיר אותו למרכז הבמה וסדר היום הציבורי, שם מקומו".

היו"ר היוצא אורן חסון אמר עם בחירתו של מחליפו כי "לאחר כ-4 שנים במנהלת הליגות בקשתי לסיים את תפקידי ולצאת לדרך חדשה. הייתה זו חוויה עסקית מאתגרת, מעניינת ומהנה ואני חש תחושת סיפוק על כברת הדרך שבאה לידי ביטוי בהצלחה הכלכלית, בקידום התשתיות, לרבות האצטדיונים הוותיקים, בשיפור חווית הצפיה - במגרש ובטלוויזיה - וביצירת דפוסי ניהול מוקפדים בדרך של שקיפות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il