באה לחזק ויצאה מחוזקת

שרה נתניהו ניחמה בהר ברכה את בני משפחת בן גל, והם חיזקו את נתניהו נוכח המתקפות נגדה בתקשורת. ״הנחמה שלנו תהיה הכפלת היישוב״.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ח

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו שהגיעה אתמול (ראשון) לנחם את בני משפחתו של הרב איתמר בן גל הי״ד היושבים שבעה בהר ברכה, חיזקה את האלמנה מרים ואת שאר המשפחה, ושמעה מהם על רצונו של הרב איתמר לראות את היישוב הר ברכה מתרחב ונבנה.

במהלך השיחה המרגשת בין הצדדים, פנתה האלמנה לנתניהו וביקש לחזק אותה ואת בעלה נוכח המתקפות נגדם בכלי התקשורת.

"מאוד מרגש שהגעת. אנחנו מאוד מעריכים את ראש הממשלה, מאוד מעריכים כל העבודה שלו למען ארץ ישראל״, אמרה מרים בן גל לרעיית ראש הממשלה. ״אתם עומדים בכל ההכפשות המטופשות האלו רק בגלל שהוא אוהב את ארץ ישראל.

״אנחנו מאוד מעריכים את העמידה שלכם בפני כל העולם. כל ההכפשות האלו הן סתם רעש תקשורתי שלא מייצג כמעט אף אחד. כמה אחדים שמנסים כאילו לדבר בשם כולם וזה אף אחד", הוסיפה האלמנה.

הורי הנרצח הוסיפו ואמרו לנתניהו ״אנחנו מעריצים אתכם. תדעו לכם שאנחנו עומדים מאחוריכם. תהיו חזקים, אנחנו יודעים מאיפה זה נובע כך שאנחנו חייבים להיות אתכם".

רעיית ראש הממשלה התרגשה ואמרה לאמו של איתמר ״באמת עמידה חזקה עם הרבה אמונה, עם הרבה מחירים כמו שאת רואה. אנחנו באמת מאמינים בבעלי ובשליחות שלו, זה מה שנותן לי כוח לעמוד בכל ההכפשות האלו.

״אני יודעת שהוא שומר עלינו על עם ישראל. על ארץ ישראל. אני מרגישה את עצמי חלק מכולם, אז אני אומרת - הוא שומר גם עלי וגם על הילדים שלי", הדגישה שרה נתניהו.

מרים אמרה לרעיית ראש הממשלה, כי התשובה הציונית לפיגוע הרצחני תהיה הכפלת היישוב הר ברכה ובניית מאות יחידות דיור חדשות. ״אנחנו חושבים שהתשובה הציונית לדבר הזה היא להכפיל את הישוב. בתור התחלה להכפיל, אחר כך בעזרת ה׳ להפוך לעיר".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן חיזק את דברי האלמנה בפני רעיית ראש הממשלה ואמר כי ״זו משפחה אמיצה כל כך. כל היום חושבים לא רק על הכאב של עצמם אלא גם על איך לחזק את ההתיישבות, איך לחזק את עם ישראל. וזו באמת התשובה הנכונה לטרור".

שרה נתניהו בבית משפחת בן גל
צילום: רועי חדי