נתניהו: לבחון בניה מאסיבית בהר ברכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה במהלך ישיבת שרינו לבחון אישור אפשרי של 800 יחידות דיור בהר ברכה והפיכתה לעיר

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' באדר תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס

שרי הליכוד, מירי רגב, יריב לוין וזאב אלקין, העלו הבוקר (ראשון) בפני ראש הממשלה בישיבת 'שרינו' את דרישת האלמנה מרים בן גל ששכלה את בעלה איתמר בפיגוע דקירה לפני 3 שבועות, לאשר בניית 800 יחידות דיור בהר ברכה כמענה לפיגוע.

השרים ציטטו את דברי האלמנה לפיהם מדובר ב"תשובה ציונית הולמת לרצח" והוסיפו גם את דבריו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן על כך שיש בהר ברכה 800 יח"ד שניתן היה לתת להן תב"ע בתוקף, אך ירדו מהתוכניות בגלל אובמה, וניתן וצריך להחזיר אותן לאישור.

ראש הממשלה הודיע בתגובה כי "הוא רוצה לקדם את הבניה בהר ברכה" והנחה את יועץ מזכיר הממשלה, רונן פרץ לברר כיצד ניתן לקדם את הבניה כמענה לפיגוע

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר בתגובה: "זו אמירה חשובה וצעד חשוב, עם ישראל כולו מצפה לראות אמירה נכונה ומעשה מיידי ונחוש. ידעו אויבינו כי כל נסיון לפגוע בנו רק יחזק אותנו. אישור 800 יחד בהר ברכה והפיכתה בכך לעיר היא תשובה ציונית הולמת לרצח הנתעב הזה".

הבוקר פורסמה דרישתה של מרים בן גל, אלמנתו של הרב איתמר בן גל, "אני מתקשה להבין מה מעכב את ראש הממשלה מלהודיע על אישור לבניית 800 יח''ד בהר ברכה והפיכתה לעיר כתשובה לפיגוע הזה שגזל מאיתנו אב ובעל ובן וחבר, הודעה שלא מצריכה אפילו הצבעה אלא החלטה פרסונאלית שלו בלבד. אסור לחכות".