פעם ראשונה על אדמת קטאר

המשלחת הישראלית שחוזרת הערב מקטאר כללה 35 נציגים, ובכלל זה השחקנים והשחקניות, מורים לחינוך גופני ומאמנים.

תגיות: ספורט קטאר
ערוץ 7 , י"ד באדר תשע"ח

פעם ראשונה על אדמת קטאר-ערוץ 7
משלחת ישראל
צילום: משרד החינוך

משלחת משרד החינוך, הכוללת את נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון ונבחרת הבנות של תיכון העמית ראשון לציון, תנחת הערב בישראל.

המשלחת ייצגה את ישראל באליפות העולם לבתי הספר התיכוניים בדוחה שבקטאר, וחזרה עם הישג מדהים - מקום שלישי לנבחרת התלמידים של תיכון קציר חולון.

שר החינוך, נפתלי בנט אמר, "גאווה גדולה למדינת ישראל! אני מברך את התלמידים והצוות החינוכי על ההישג המרשים ורוח התחרותיות. מדינת ישראל היא כח עולה בכל התחומים, בכלכלה, בביטחון, בחינוך וכמובן גם בספורט. מלבד ההישג הספורטיבי, עצם השתתפותנו במשלחת היא חלק חשוב מההסברה הישראלית בעולם, ובפרט במדינה כמו קטאר. יישר כוח לתלמידים, מבחינתנו אתם במקום הראשון״.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב הוסיף, "משלחת התלמידים הסבה כבוד רב לישראל ולחינוך הגופני, בדרך תרבותית, חינוכית וספורטיבית. יציאת המשלחת לקטאר התאפשרה בזכות נחישות ועובדת צוות של אנשי המקצוע במשרד, ובכלל זה צוות המורים, ואני רוצה לברך אותם ואת התלמידות והתלמידים על ההישג המרשים".

במשרד החינוך מציינים כי זו הפעם הראשונה שמשלחת תלמידים משתתפת בתחרות כזו, על אדמת קטאר. המשלחת הישראלית כללה 35 נציגים, ובכלל זה השחקנים והשחקניות, מורים לחינוך גופני ומאמנים.

בראש המשלחת עמד ד"ר אמין מוקטרן, המפקח על החינוך הגופני במגזר הערבי, ומיום מינויו היה בקשר רציף עם הוועדה המארגנת בקטאר ופעל רבות מול הקטארים עד להוצאת המשלחת.

בדרך לחצי הגמר, ניצחה נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון את נבחרות: גיאורגיה, צ'כיה, רומניה וטורקיה. בחצי הגמר הפסידה הנבחרת לאוסטריה, אולם ניצחה את פולין במשחק על המקומות 3 או 4.

המקום השלישי באליפות העולם הוא הישג היסטורי עבור נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון. במהלך המשחק מול פולין, לדברי ראש המשלחת ד"ר אמין מוקטרן, "הקהל המקומי עודד את ישראל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il