"וינטר הפך ליעד של הנאבקים בהדתה"

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, בעקבות אי קידומו של תא"ל וינטר, "ההפסד כולו שלנו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ח

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, מגיבה בחריפות להחלטת הרמטכ"ל שלא לקדם את תא"ל עופר וינטר לתפקיד מפקד אוגדה.

"עופר וינטר הפך ליעד אסטרטגי מצד כל אותם הגורמים הנאבקים ב'הדתה' בצה"ל והיום ניתן לראות את התוצאה", קובעת מועלם-רפאלי.

לדבריה, "עופר הוא ללא כל ספק מהקצינים המוכשרים והטובים ביותר שיש בצה"ל. עם רקורד פיקודי עשיר בשטח והישגים מבצעיים, היה וינטר אמור להתקדם לתפקידים פיקודיים בכירים בצבא ההגנה לישראל. ההפסד כולו שלנו".

כאמור, תא"ל עופר וינטר, שהתמודד על שיבוץ כמפקד עוצבת הפלדה וכמפקד עוצבת הגליל לא קודם בדיון השיבוצים שנערך הבוקר בראשות הרמטכ"ל לאף אחד משני התפקידים בהם היה מעוניין, וכעת הוא עשוי לשקול את המשך דרכו בצה"ל.

וינטר שימש בעבר כמח"ט גבעתי וכיום משמש בתפקיד ראש מטה פיקוד מרכז בדרגת תא"ל. בעבר הבהיר כי הוא עשוי לפרוש מהצבא במידה שלא יקודם לתפקיד משמעותי ויוחלט להציע לו תפקיד רוחב נוסף.

נזכיר כי לאחר מבצע "צוק איתן" הוכנס וינטר לסוג של "הקפאה" לאחר שכמח"ט גבעתי במבצע הפיץ לחיילי ומפקדי החטיבה "דף קרבי" שעורר סערה תקשורתית.

"ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל", הוא כתב אז והוסיף: "אני נושא עיניי לשמיים וקורא עימכם שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד".

וינטר נחשב לאחד ממפקדי השדה הטובים ביותר בצה"ל, אולם הסערה התקשורתית שפרצה סביבו בתקופת צוק איתן הכבידה כאמור על קידומו. וינטר אמנם קודם לדרגת תא"ל אך לא זכה בתפקיד משמעותי.