הדחת וינטר: "בהצלחה במלחמה הבאה"

סערה ברשתות החברתיות בעקבות אי קידומו של תא"ל עופר וינטר. ''איזנקוט כנראה לא סובל את וינטר. אין לזה קשר לכיפה שעל ראשו".

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ח

עופר וינטר
עופר וינטר
צילום: יוני קמפינסקי

הרשתות החברתיות סוערות מאז שנודע הבוקר (שני) על החלטת הרמטכ"ל גדי איזנקוט שלא לקדם את תא"ל עופר וינטר לאחד משני התפקידים שעליהם התמודד: מפקד עוצבת הפלדה ומפקד עוצבת הגליל.

כזכור, וינטר שימש בעבר כמח"ט גבעתי וכיום משמש בתפקיד ראש מטה פיקוד מרכז בדרגת תא"ל. בעבר הבהיר כי הוא עשוי לפרוש מהצבא במידה שלא יקודם לתפקיד משמעותי.

''מתקשה להאמין שעופר וינטר מוכשר פחות מכל מפקדי האוגדות של סבבי המנויים האחרונים, פשוט מתקשה להאמין. ההחלטה לוותר עליו אומללה ומדכדכת'', צייץ בטוויטר העיתונאי חגי סגל.

שמעון ריקלין צייץ, ''ברכות לרמטכ״ל איזנקוט. המסע שבו התחלת להעלים את הדתיים מהקצונה הבכירה נמשך. לא קידמת את וינטר רק בגלל שהוא דתי. איזה מסר את שולח בכך לנוער הדתי שמתלהב להתגייס?''.

''כמה שההחלטה אומללה, ככה היא צפויה", כתב עמית סגל. ''זה לא קשור לדתיות של וינטר אלא לאופי שלו. בדור האחרון הצבא מקפיד להיפטר מהמטען העודף של קצינים שלא הולכים בתלם המקובע והמרובע. אחד על טרקטורון, אחד על ציוד בשווי מאה שח שנעלם, אחר על פקודת יום. בהצלחה עם זה במלחמה הבאה''.

הכתב הצבאי של ''כאן'' רועי שרון הציג כמה הערות על אי קידומו של וינטר. ''תא״ל וינטר נחשב מפקד מצוין, אחד שבא לנצח בקרב. איזנקוט כנראה לא סובל את וינטר. אין לזה קשר לכיפה שעל ראשו. בכל סבב מינויים יש קצינים שנפגעים, בכל סבב מינויים יש גם רקע אישי''.

לדברי שרון, ''המהירות שבה הפך איזנקוט מ'טובח אזרחים' בעזה לאויב הימין היא תופעה מטרידה. אין דרך לנהל צבא לשביעות רצונם של פעילי הרשתות החברתיות. אין אף קצין דתי בצה״ל (או אחד שפרש) שהיה מועמד לשבת היום בפורום מטכ״ל.

''סופרי הכיפות יכולים להתנחם בינתיים בתא״לים אליעזר טולדנו, דוד זיני, וצביקה פייראייזן. הנזק הכי גדול שאפשר לעשות לקצינים הדתיים בצה״ל זה למתג אותם כקצינים דתיים. עופר וינטר הוא דוגמה מובהקת לסעיף האחרון", הוסיף שרון.