אני דואג לשלומה של בתי

המושל לשעבר מייק האקבי, אביה של דוברת הבית הלבן, חושש מהאווירה שבאה לביטוי בגירוש בתו ובני משפחתה ממסעדה.

גיא כהן , י"ג בתמוז תשע"ח

מייק האקבי, המושל לשעבר של מדינת ארקנסו ואביה של דוברת הבית הלבן, שרה האקבי-סנדרס, אמר אמש (שני) שהוא דואג לשלומה – לאחר התקרית בה גורשה ממסעדה ביחד עם בני משפחתה, בשל העובדה שהיא מועסקת ע"י הנשיא, דונלד טראמפ.

האקבי סיפר ברשת "פוקס ניוז" כי אחרי שבתו ובעלה עזבו את מסעדת ה"רד הן" ונסעו הביתה, יתר בני המשפחה שהיו עמם חצו את הכביש והתיישבו במסעדה אחרת. ואולם, הבעלים של ה"רד הן" לא הסתפקה באי הנעימות שכבר גרמה להאקבי-סנדרס, והיא ארגנה קבוצה של מפגינים שעמדו על המדרכה ו"צרחו" – כדברי האקבי – לכיוון המסעדה השנייה.

או-אז יצא גיסה של שרה אל המפגינים והבהיר להם ששרה כבר עזבה את המקום ושהוא עצמו דווקא בעל דעות ליברליות. הוא אמר להם שהתנהגותם אינה מסייעת לצד הפוליטי שהם משתייכים אליו.

האקבי אמר שלשמחתו, ילדיה של שרה – שהגדול בהם בן 7 – לא נכחו באירוע.

מצבה של החברה בארה"ב "חולני", קבע האקבי. "יש כל מיני אנשים שאומרים, 'זה הגיע להם'. לאף אחד לא מגיע שיתייחסו אליו כך". הוא הסביר שאפשר להפריע לאדם שנושא דברים באוניברסיטה, אבל להפריע לו לסעוד עם בני משפחתו – זה עניין אחר.

האקבי אמר כי זו הפעם הראשונה שבה הוא באמת דואג לשלומה של בתו, נוכח קריאתה של חברת הקונגרס הדמוקרטית, מקסין ווטרס, להפריע לאנשי הממשל בכל מקום ובכל זמן, ונוכח אמירות ברשתות טלוויזיה אחרות המשוות בין ממשל טראמפ לבין המשטר הנאצי. "דברים מהסוג הזה ממש מגעילים", הוסיף.