חסידי הרב ברלנד. ארכיון
חסידי הרב ברלנד. ארכיוןצילום: Roni Schutzer/Flash90

בית המשפט המחוזי בירושלים ביטל אתמול (שני) את פסק הדין שניתן בהיעדר הגנה לטובת הרבנית תהילה ברלנד, אשתו של הרב אליעזר ברלנד.

הרבנית ברלנד תבעה את הרב יום טוב חשין שהיה בעבר מקורבו של הרב ברלנד, ולאחר שהרב חשין לא הגיש כתב הגנה פסק בית המשפט כי עליו לפצות את הרבנית ברלנד בסכום של 3,000,000 שקלים, בצירוף הוצאות משפט ושכר טירחת עורך דין בסך 148,000 שקלים.

כנהוג במקרים של מתן פסק דין בהיעדר הגנה הגיש הרב חשין בקשה לביטול פסק הדין באמצעות פרקליטו, עוה"ד משה מורגנשטרן.

בעקבות הגשת הבקשה החליטה השופטת תמר בר אשר לבטל את פסק הדין, והמשפט יתנהל כעת מנקודת המוצא שלו.

נציין כי בניגוד לטענותיה של הרבנית ברלנד בכתב התביעה עומד הרב חשין על גרסתו לפיה איננו מגשר ומעולם לא הציג את עצמו ככזה.

לטענתו, כמקורב של בני הזוג נחלץ לסייע להם בעבר, וכאשר נחשף למעשיו של הרב ברלנד וסבר כי יש ליידע את הציבור עליהם פעל כפי שחש שהוא מחויב לעשות.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את הרבנית ברלנד מסר בתגובה, "שמח מאוד שיום טוב חשין נאלץ לקבל קורס מזורז על סדר הדין האזרחי. אנחנו עדין ממתינים לפסיקת בית המשפט באשר להוצאות אולם בכל מקרה אני מחכה לרגע שבו נחקור אותו על דוכן העדים, שייתן הסבר על מעשיו הנלוזים, הלא מוסריים והלא תורניים. להקליט בהליך גישור אישה ולפגוע בה??? אני סבור שלפגוע באדם באמצעות רעייתו זו גישה מאוד פסולה ונלוזה וניתן לבית המשפט לפסוק את פסקו".