זועבי נגד נכי צה"ל

במהלך דיון בוועדת חינוך של הכנסת בנושא חוק "שוברים שתיקה", פנתה ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) לנכי צה"ל שישבו בדיון.

"החוויה של אותו אדון כאן שאיבד את העין שלו, מותר לי להגיד שהוא היה בשטח שלא שלו? שהוא סיכן את עצמו והוא קורבן של עצמו? למה לנכה צה"ל מותר לספר מה נעשה לו ולא אומר מה הוא עשה במהלך הפעילות המבצעית? למה אתם יכולים להקשיב לחוויות שלהם ולא לחוויות של חיילים אחרים?".

במהלך דיון על חוק "שוברים שתיקה" הוסיפה זועבי, "אם אתם אומרים שהחוק נלחם בשקרים, אז הדרך הכי טובה להילחם בשקרים זה לחשוף אותם לשמש, את מה שרוצים לקבור זה תמיד האמת שמפחדים ממנה. אתם יכולים להיות אטומים ל-500 תינוקות שנרצחו בעזה".

ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי קטע את דבריה ואמר, "מקומך בפרלמנט בסוריה או בעזה". ח"כ אוחנה ענה לזועבי "איפה היית בלי צה"ל?".

‏ח"כ תמר זנדברג ממרצ אמרה בדיון, "זה לא חוק 'שוברים שתיקה' אלא זה חוק 'אם תרצו' - ארגון במימון זר וחסוי שגורר חברי כנסת למופע סתימת פיות היסטרי ופאתטי שלא יופעל בפועל אבל ירעיל ויכתים את ספר החוקים הישראלי".

יו"ר פורום נכי צה"ל, לירן ברוך שאיבד את עינו במהלך פעילות מבצעית, אמר בתום הדיון לערוץ 7, "אין לנו בעיה עם ביקורת יש לנו בעיה עם השקרים שהם מפיצים לתלמידי בית הספר כנגד לוחמי צה"ל. אני נפצעתי ב-2012 בפעילות מבצעים במחנה פליטים קלנדיה לאחר שנזרק לעברי סלע ואיבדתי את עין שמאל. אנחנו נכי צה"ל שאיבדנו דם ואיברים למען המדינה נהיה נגד כל מי שפועל נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל".

''חוק שוברים שתיקה'' שאושר לקריאה שנייה ושלישית, קובע כי ארגוני שמאל קיצוני הפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד מטרות החינוך הממלכתי, לא יוכלו להיכנס לתוך שטחי בית הספר ולהיפגש עם התלמידים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו