ראשי הקונגרס היהודי עולמי עם בעלי קבוצת צ'לסי
ראשי הקונגרס היהודי עולמי עם בעלי קבוצת צ'לסיצילום: שחר עזרן
מועדון הכדורגל צ'לסי והקונגרס היהודי העולמי משיקים היום (שני) את Pitch for Hope, תחרות בינלאומית כחלק מהפרויקט "כרטיס אדום לשנאה" שיזמו הצדדים למען מאבק בתופעות הגזענות, שנאה, אפליה ואנטישמיות בספורט.
התחרות קוראת לצעירים בגילאי 18-23 בישראל, בארה"ב ובבריטניה לשלוח הצעות ייחודיות וחדשניות לפרויקטים אשר יחברו בין אוהדי הספורט ויבנו גשרים בין אנשים מרקעים ואמונות שונות.

התחרות בישראל פתוחה למשתתפים מכל הדתות: יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים, ובכלל זאת לקבוצות מיעוט מהפריפריה ובני השכבות החברתיות-כלכליות הנמוכות.

בישראל, תתמקד התחרות בתוכן חזותי, בקרב סטודנטים ללימודי האומנות במוסדות המובילים בארץ. בארה"ב ובבריטניה תפעל התחרות במוסדות המקדמים דו-קיום, בארגונים יהודים ומוסלמים ובמוסדות חינוך מובילים.

ועדה מיוחדת של התחרות, אשר תורכב מנציגי קבוצת הכדורגל צ'לסי והקונגרס היהודי העולמי, תבחן את הפרויקטים המובילים ותבחר מנצח מכל מדינה.

המנצח יזכה בפרס בסך של 10,000 דולר ליישום הפרויקט בפועל, וכן יטוס לאירוע הגמר הבין לאומי שייערך באצטדיון הסטאמפורד ברידג' של צ'לסי בלונדון.

במהלך 2019, תורחב התחרות גם לגרמניה ולצרפת לסיבוב נוסף, זאת בעקבות ביקוש גבוה בקרב מועדוני כדורגל ברחבי אירופה.

היוזמה המשותפת מתאפשרת הודות לתרומה מיוחדת של בעליו של מועדון הכדורגל צ'לסי רומן אברמוביץ', ונשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר, מסביר את מטרת הפרוייקט. "האנטישמיות מסוכנת בעולם הספורט בדיוק כפי שהיא מסוכנת בחברה האזרחית, ושתיהן נמצאות בעלייה בקצב מדאיג. מחובתנו, כאוהדים וכקבוצות כאחד, לעבוד יחד על מנת לשים קץ לתופעות אלו. הקונגרס היהודי העולמי ומועדון הכדורגל צ'לסי מחויבים למסר הברור כי רוח הספורט חייבת להשאר סובלנית ומכבדת ולהוציא מתוכה את השנאה. אנו מצפים לראות את ההצעות היצירתיות שיוגשו על ידי המשתתפים, ואנו בטוחים כי בעזרת עבודה משותפת, נעשה את ההבדל. "

יו"ר מועדון הכדורגל צ'לסי, ברוס באק, הביע תקווה כי התחרות תשיג את המטרות החשובות שלשמה נוסדה. "אנו מקווים כי היוזמה המשותפת שלנו תתניע תהליך מתבקש וחשוב מאין כמותו. שינוי אינו נעשה בין לילה, אלא דורש אורך רוח, חינוך והבנה. זו הסיבה שיצאנו ביוזמה ארוכת טווח, אשר תצמח ותיבנה תוך כדי התקדמות. אנו מקווים כי הפעילות שלנו תעניק השראה למועדוני ספורט נוספים אשר יבואו בעקבותינו וישתפו פעולה בפעילויות שלנו הפתוחות להצטרפותם של שותפים נוספים, וכן ייצאו בקמפיינים משלהם כנגד אנטישמיות".