כדורגל
כדורגל Thinkstock

מונדיאל 2018 הגיע לסיומו אמש עם משחק גמר מרתק והיסטורי שהכתיר את נבחרת צרפת לאלופת העולם בכדורגל.

היום (שני) יממה אחרי המשחק האחרון של הטורניר שארך למעלה מחודש, מתפרסמים המספרים שמאחורי הקלעים.

עד כמה משחק הגמר ריתק ועניין רבים יעידו מספרי הרייטינג שפורסמו הבוקר. על פי הנתונים, משחק הגמר של גביע העולם בכדורגל ששודר אמש ב'כאן 11', השיג נתון צפיה של 37.2%, שהם 1,301 צופים. מדובר בשיא צפיה עבור תאגיד השידור הציבורי מאז הקמתו לפני כשנה, כשאחוזי הצפיה במשחק הגמר עקפו את שני חצאי הגמר ואף את אחוזי הצפיה בגמר האירוויזיון האחרון ששודר מליסבון והשיג מדד של 35% צפיה.

עם כל הכבוד למונדיאל שסיפק הפתעות גדולות לכל אורכו, את זהות המנצחת בגמר רבים צפו וחזו. 55% ממנחשי ה-Winner צפו כי צרפת תוכתר אלופת העולם בסיום משחק הגמר, כש-22% הימרו על תיקו בסיום 90 הדקות ו-23% בלבד הלכו על ניצחון מפתיע לקרואטיה.

לא רק זאת, אלא שמתוך אלה שצפו את זהות המנצחת, 1,590 אנשים דייקו גם בתוצאת המשחק ושלשלו לכיסם פרס ביחס זכייה של פי 60.

וכמה כסף שילמו ישראלים על חווית המונדיאל מקרוב? בעוד תיירי ערב הסעודית הוציאו בממוצע 1,062 דולר ללילה והתיירים מתאילנד 60 דולר ללילה, התיירים הישראלים שילמו בממוצע 190 דולר ללילה על הלינה במוסקבה ונשארו בעיר 4.6 ימים בממוצע. כך עולה מבדיקה שערך אתר השוואת מחירי המלונות הוטלס קומביינד.

הישראלים התחלקו בין 3% שבחרו ברמת אירוח של 5 כוכבים, 26% לנו ב-4 כוכבים, 30% ב-3 כוכבים, והשאר 41% ברמות אירוח נמוכות יותר. רק 75% מחובבי הכדורגל הישראלים לנו במלונות והאחרים בחרו באופציות הלינה שבדרך כלל זולות יותר: 14% בדירות נופש, 7% בהוסטלים ו- 4% בגסטהאוס.

לדברי איל סגל, מאתר הוטלס קומביינד, מרבית התיירים בטורניר המונדיאל היו רוסים שהגיעו מתיירות פנים ברוסיה. אך נתונים המשקפים את התיירות הנכנסת, מראים שהמהלך הצליח לרוסים בגלל העלייה בביקוש כמעט מכל העולם. הקרבה הגיאוגרפית של רוסיה להמון מדינות באסיה ואירופה, בנוסף לפיזור המשחקים באצטדיונים הסמוכים למדינות שכנות רבות, סייעו לפנות לקהלים שונים שחלקם באו לתקופות קצרות.