תחרויות הספורט ההזויות ביותר

עיזבו אתכם מכדורגל וכדורסל! תחרויות הספורט באמת מעניינות שקיימות בעולם

מתנאל ראט , י' באלול תשע"ח

משחקים עם הרגליים ויש רשת- אבל זה לא כדורגל
משחקים עם הרגליים ויש רשת- אבל זה לא כדורגל
צילום: iStock

פעם, תחרויות הספורט כללו בעיקר תחרויות ריצה וקצת משחקי כדור כמו כדורגל וכדורסל. עם הזמן, התחרויות הרגילות התחילו לשעמם ונוצרו יותר ויותר משחקי ספורט בכל תחום אפשרי.

ריכזנו עבורכם כמה מתחרויות הספורט ההזויות והמעניינות ביותר שקיימות בעולם שמראות כמה כדורגל וכדורסל זה כבר פאסה.

1. הורדת רגליים- האגדה מספרת ששני שיכורים בריטיים החליטו שזה לא הוגן שבריטניה לא זוכה באף תחרות ולכן עליהם להקים תחרות חדשה שבה הבריטים יוכלו לנצח. הרעיון הגאוני של אותם שיכורים היה להמציא ספורט שהוא בדיוק כמו הורדת ידיים רק עם רגליים (מנסים להוריד את הרגל של האחר על ידי הבוהן). לאחר שנה של תחרויות הגיע קנדי וקטף את המקום הראשון וככה בריטניה הפסידה גם בתחרות הזאת.

כמו זה- רק עם הבוהן
צילום: iStock


2. שחמט אגרוף- יש כאלו שטובים בשחמט ויש כאלו שטובים באגרוף אבל להיות טוב בשניהם זה כבר ממש נדיר. בתחרות הזו המתמודדים קודם משחקים שחמט בנחת ברחבת האיגרוף ואחר כך שמים כפפות ומתחילים בקרב. המנצח הוא מי שמצליח להיות גם חכם מספיק לנצח בשחמט וגם חזק מספיק להתאבק עם היריב העצבני שהפסיד.

שחמט אגרוף- שילוב מנצח של כוח ושכל
צילום: iStock


3. זורבינג- אין לדבר הזה ממש מילה בעברית, אבל מדובר בכדור פלסטיק גדול שהמתמודדים נכנסים לתוכו וצריכים לרוץ ולהתגלגל איתו כמה שיותר מהר במורד הגבעה (ולהיזהר לא להתרסק). ואם זה לא הזוי מספיק, יש גם איגרוף זורבינג בו כל מתמודד נכנס לכדור ומתאבק עם השני.

מי שמתגלגל הכי מהר- מנצח
צילום: iStock


4. ספאק טקראו- המשחק נראה ממש כמו כדורעף רק עם הבדל אחד חשוב- משחקים עם הרגליים! המשחק פופלארי בעיקר בקרב יפנים ובשביל לשחק במשחק צריך להיות עם כישורים אתלטיים מדהימים ולעשות סלטות באוויר כדי להעביר את הכדור לצד השני של המגרש. ובגלל שמילים ממש לא מספיקות הוספנו סירטון קצר:5. קווידיץ' מוגלגים- כן כן, אותו משחק מעולמו של הארי פוטר צנח עד אלינו למציאות בגירסת המוגלגים. גם כאן יש שלושה חישוקים שצריך להבקיע לתוכם את הקופאל רק שכאן המטאטא לא ממש מרחף אלא צריך להחזיק אותו בין הרגליים ולרוץ איתו. המרביצנים הם כדורים שהשחקנים זורקים אחד על השני והסניץ' הוא בן אדם שבורח מכולם וצריך לתפוס אותו.

קווידיץ' מוגלגים- מה הארי היה חושב על זה?
צילום: iStock


6. גיהוץ אקסטרים- הכל התחיל כאשר ג'ון היים נהג לגהץ את הבגדים שלו בכל סיטואציה- אפילו כאשר היה בטיול אוהלים. אחיו טוני לקח את הרעיון הלאה והקים ממש תחרות של גיהוץ אקסטרים בה כל אדם צריך לגהץ במקום הכי הזוי ואקסטרים שקיים. אנשים מגהצים תוך כדי שהם גולשים בים, רוכבים על אופניים או מטיילים בהרים. תחשבו עליהם פעם הבאה שלא יהיה לכם כוח לגהץ את החולצה..