מדליה
מדליהצילום: פלאש 90, מרים אלסטר

יש כבוד. זמן קצר אחרי כניסת שבת בישראל, עשתה לינוי אשרם בת ה-19 היסטוריה אדירה כשזכתה במדליית כסף במקצה הקרב-רב באליפות העולם בהתעמלות אומנותית שהתקיימה בסופיה שבבולגריה.

אשרם למעשה המשיכה את המומנטום המצויין שנמצאה בה, כשעוד קודם רשמה הישגים גדולים באליפות העולם כשזכתה לראשונה בתולדות הענף, במדליית כסף בתרגיל החישוק ובהמשך הוסיפה גם מדליית ארד בתרגיל הסרט.

במקצה הקרב-רב, הנחשב למקצה היוקרתי ביותר בענף ההתעמלות האומנותית, שכן זה משלב את כלל התרגילים כולם, זכתה אשרם המצויינת במקום השני שהביא לה את מדליית הכסף, במה שנהיה להישג הגדול ביותר בתולדות ענף ההתעמלות האומנותית בישראל.

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה הערב, מיד עם צאת השבת את אשרם הצעירה, כשאמרה לה: "לינוי, ריגשת מדינה שלמה עם הופעה מסחררת באליפות העולם וסימנת לעולם שאת מוכנה לאוליפמיאדת טוקיו 2020".

עוד אמרה השרה רגב לסגנית אלופת העולם הטריה: "הבאת המון כבוד וריגשת מדינה שלמה. אני מודה לך על התרומה שלך לספורט הישראלי ועל כך ששמת אותו במקומות הגבוהים ביותר בעולם. את ממשיכה לעשות היסטוריה ולשבור כל שיא אפשרי. הזכייה שלך אתמול במדליה שלישית באליפות העולם, הפעם במקצוע האולימפי, מהווה איתות לעולם כולו שאת אחת המתעמלות הבכירות בצמרת העולמית".

"זהו עוד הישג עצום למתעמלת הצעירה מראשל"צ, שיחד עם המאמנות המדהימות והמסורות, איילת זוסמן ולנה קופילנקו, מצליחות לעמוד בכל המטרות והיעדים שהציבו לעצמן לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020", אמרה רגב.

גם ח"כ יואל רזבוזוב ממפלגת 'יש עתיד' בירך את לינוי אשרם על הזכייה במדליית הכסף בקרב רב באליפות העולם, כשכתב: "לינוי אשרם, בעוד תצוגה מדהימה, היא השגרירה הטובה ביותר של מדינת ישראל בעולם. זו היא ההסברה שאנחנו צריכים מול כל מדינות העולם.

"המדלייה הזו היא הוכחה שעבודה רצינית, צוות מאמנים מסור ומקצועי, התמדה, והקצאת משאבים נכונה ולא רבה כל כך, הם המתכון להצלחה בספורט. לינוי, כבר תקופה ארוכה את גורמת לישראלים אושר גדול וגאווה לאומית. תמשיכי כך. תודה לך וכל הכבוד."