'כאן' עונים לאופ"א: לא תהיה אפליה

תאגיד השידור מתייחס לדיווח לפיו התאחדות הכדורגל האירופית דרשה למנוע שידורים ביו"ש. "שידורי הנבחרת צריכים להיות נגישים לכל אזרח"

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשע"ט

כדורגל
כדורגל
צילום: istock

תאגיד השידור הישראלי 'כאן' מתייחס בצהריים (ראשון) לדיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות' לפיו בהתאחדות הכדורגל האירופית (אופ"א) התנו את שידורי המשחקים אצלם, בכך שלא ישודרו ביישובים שביהודה ושומרון.

"אנחנו בכאן עומדים על כך כי שידורי נבחרת ישראל חייבים להיות נגישים לכל אזרחי ישראל, בעברית ובערבית, ללא קשר לאזור מגוריהם".

מוקדם יותר הביע שרת התרבות והספורט, מירי רגב, תרעומת על דרישת אופ"א. "את גבולות מדינת ישראל לא יקבעו ארגוני הספורט. הגיע הזמן שיפנימו יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. ספורט היא זכות בסיסית של כל אדם ואדם ולאופ"א כמו לכל ארגוני הספורט הבינלאומיים האחריות להבטיח שלא תהיה כל התערבות של פוליטיקה בספורט", קבעה רגב.

לדבריה, "אופ"א מבקיעה שער עצמי וזאת דווקא לאחר שפיפ"א, ארגון האם, הציב גבולות ברורים, הוציא כרטיס אדום לטרוריסט ג'יבריל רג'וב והשעה אותו רק לפני חודש וחצי מפעילות למשך שנה בעקבות נסיונות ההסתה, והקריאה שלו לאלימות ולדה לגיטימציה נגד מדינת ישראל".

"באופ"א צריכים ללמוד ולאמץ את מדיניות פיפ"א - שמירה על הפוליטיקה מחוץ למגרשי הספורט ולהבטיח שספורט יהיה נחלת כולם. זו זכות ללא גבולות ואת גבולות המדינה שלנו לא יקבעו ארגוני הספורט", הוסיפה השרה רגב.

"תאגיד השידור שממומן מתקציב ציבורי צריך להילחם על מימוש זכויות השידור גם ביהודה ושומרון ולא להיכנע לדרישות הסרק של ארגון אופ"א שנותן רוח גבית למנסים לערער על הריבונות הישראלית וקוראים לדה לגיטימציה נגד מדינת ישראל. יהודה ושומרון אינם נתונים כלל למשא ומתן. הם חלק ממדינת ישראל ומשכך, זכויות השידור חייבות לכלול גם את מאות אלפי אזרחינו המתגוררים שם - הם לא אזרחים סוג ב'", סיכמה השרה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il