מתמודד מהתחרות בעיצוב זקן סולידי יחסית
מתמודד מהתחרות בעיצוב זקן סולידי יחסיתצילום: iStock

יש כאלו שרואים את הזקן שלהם כמטרד או לכל היותר כחלק שולי מהפנים, אבל יש מי שהחליט להפוך את הזקן והפנים שלו ליצירת אמנות של ממש.

אם גם אתם חושבים שיש לכם זקן או שפם מדהימים- אתם מוזמנים להירשם לתחרות העולמית לשפמים וזקנים. התחרות מתקיימת אחת לשנתיים ומאגדת סביבה את כל בעלי השפמים והזקנים העבותים.

בדומה לאולימפיאדה, האליפות מחולקת למקצים כך שלכל סוג זקן ושפם יש תחרות משל עצמו. קיימת תחרות לזקן התיש היפה ביותר, הזקן המלא ביותר והזקן האומנותי ביותר. בגזרת השפמים תוכלו להתחרות בשפם סלבדור דאלי (שאת המוזיאון שלו כבר ראינו), בשפם הונגרי וכמובן בשפם בסגנון חופשי.

אליפות הזקנים והשפמים התחילה לפני כ- 14 שנים בגרמניה ומאז היא נודדת בכל שנתיים למדינה אחרת שתארח אותה לשלושה ימי תחרות. מארגני התחרות טוענים שמטרתם היא לעודד עיצובי זקן ושפם וכן לשעשע את הקהל הגדול שמגיע לצפות בתחרות.

התחרות מתקיימת עוד כמה חודשים בבלגיה, וההרשמה מתחילה עוד כשבועיים. אז אם אתם מאמינים בעיצוב הזקן והשפם שלכם- אתם מוזמנים להירשם ולייצג את ישראל נאמנה. ולמי שתהה - גם נשים מוזמנות להתחרות באופן שוויוני, אבל עד לתחרות הנוכחית עדיין לא זכתה אף אישה בשום מקצה.

ולמי שרוצה לקבל קצת השראה לפני התחרות, סרטון עם כמה מזוכי העבר: