דגל ישראל הונף באבו-דאבי

תחרות הגראנד-סלאם בג'ודו המתקיימת באבו-דאבי, בה לראשונה איפשרו לספורטאים הישראלים להתחרות עם הסממנים, עשתה היסטוריה

נרי וייס , י"ח בחשון תשע"ט

רגב באבו דאבי
רגב באבו דאבי
צילום: דוברות השרה רגב

היסטוריה באבו-דאבי. לראשונה בהיסטוריה, דגל ישראל הונף במדינה הערבית, עימה אין לישראל קשרים דיפלומטיים.

היה זה בזכות הצלחתם של שלושת הספורטאים הישראליים, חברי משלחת הג'ודו של ישראל, המתחרים בימים אלה בתחרות הגראנד-סלאם היוקרתית באבו-דאבי שבאיחוד האמירויות.

השלושה, ברוך שמאילוב,גילי לוי ותמנע נלסון לוי, רשמו היסטוריה כשבזכותם הונף הדגל הישראלי לראשונה במדינה הערבית. היה זה בשל זכייתם של השלושה במדליית הארד בתחרות היוקרתית שמתקיימת במדינה הערבית לראשונה עם הופעתם של ספורטאים ישראלים עם כל הסממנים הישראליים - דגל, המנון ושם המדינה.

כזכור, הופעתם של הספורטאים הישראליים עם כלל הסממנים, התאפשרה הודות ללחצם של נשיא הג'ודו העולמי ושרת התרבות והספורט מירי רגב שהזהירו כי התחרות תעבור למקום אחר, אם לא יורשו הספורטאים הישראליים להתחרות כשווים בין שווים.

כבר ביום הראשון לתחרות, זכתה המשלחת הישראלית שנחשבת לאחת המבטיחות בענף הג'ודו, בשלוש מדליות ארד.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב שנכחה באולם שבאבו-דאבי אמרה עם הזכיה והנפת הדגל ההיסטורית: "גאווה עצומה לראות את דגל ישראל מוצג בארנה באבו דאבי. שמחה שהמאבק שלי לאפשר לספורטאים להתחרות תחת הדגל וההמנון ניצח".

עוד אמרה רגב, "זו התרגשות עצומה להעניק מדליה על אדמת אבו דאבי ולראות את דגל ישראל מוצג שלוש פעמים בארנה באבו דאבי. ברכות לגילי, ברוך ותמנע על ההישג והזכייה במדליית ארד ולגפן על הלחימה והמקום החמישי".

שרת התרבות והספורט התקבלה בארנה על ידי הממונה על הספורט באמירויות יחד עם נשיא ארגון הגודו המקומי ויחד עם מריוס ויזר נשיא הגודו העולמי, המארח הרשמי של השרה עימו היא הגיעה להבנות לגבי הופעת משלחת הג׳ודו הישראלית עם סמלי המדינה לראשונה במדינה ערבית.

"היום הראשון הוכתר כהצלחה" הוסיפה רגב, "אני שמחה להיות כאן עם הנבחרת הישראלית ומודה לממשלת אבו דאבי על האירוח ועל ההזדמנות השווה לספורטאים הישראליים להופיע תחת הדגל וההמנון הישראלי, ואני מודה לידידי, נשיא איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר שהוכיח מנהיגות ומחויבות לעיקרון השיוויון בין הספורטאים שמפריד בין ספורט ופוליטיקה שאפשרה את הופעת הספורטאים הישראלים שווים בין שווים. אני מקווה שמחר ומחרתיים תימשך ההצלחה ונזכה גם לשמוע את ההמנון בארנה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il