היסטוריה: ''התקווה'' באבו-דאבי

שגיא מוקי רשם היסטוריה עם מדליית זהב אחרי שאמש הונף דגל ישראל במדינה הערבית בזכות הישגי חברי משלחת הג'ודו הישראליים.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ט

היסטוריה באבו-דאבי. אחרי שאמש הונף לראשונה דגל ישראל במדינה הערבית, עימה לישראל אין שום קשרים דילפומטיים, בזכות שלושת חברי משלחת הג'ודו הישראלית, המתחרים לראשונה עם הסממנים הישראליים בתחרות הגראנד-סלאם היוקרתית, היום (ראשון) רשם הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי היסטוריה גדולה עוד יותר.

היה זה כשהוא זכה במדליית הזהב בקטגוריית המשקל של עד 81 ק"ג.

מוקי, לו מספר מדליות לאורך השנים האחרונות, ונחשב לאחד מבכירי הג'ודוקאים הישראליים, הגיע לגמר לאחר שניצח בחצי הגמר את פרנק דה ויט ההולנדי, ולמעשה שיחזר את הישגו המוקדם יותר השנה כשניצח בגמר בפעם השנייה את מתיאס קאס הבלגי, אותו ניצח באליפות אירופה שהתקיימה בישראל.

העלייה של קאס לגמר הגיעה הודות למתחרה האירני סעיד מולאי שעל אף יכולתו הגבוהה יותר והפייבוריטיות שלו מול הבלגי, ביים פציעה תוך 34 שניות מתחילת הקרב, כדי שלא להתחרות מול יריב ישראלי בקרב הגמר.

עוד לפני הניצחון בחצי הגמר, מוקי גבר בזה אחר זה על יריבים ממונטנגרו, ארה"ב וקזחסטן. על כל ארבעת היריבים שלו בדרך לגמר, גבר מוקי באיפון.

מוקי בעצם ממשיך את סוף השבוע המוצלח של המשלחת הישראלית למפרץ ואתמול ברוך שמאילוב, גילי כהן ותמנע נלסון לוי זכו במדליות ארד במשקלים השונים.

כזכור, זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שהמשלחת הישראלית מתחרה עם דגלי ישראל וסממנים לאומיים באבו דאבי, וזאת לעיני שרת התרבות והספורט מירי רגב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il