השרה רגב: "חלום שמתגשם"

אחרי שדמעה בעת נגינת המנון "התקווה" בפעם הראשונה בהיסטוריה על אדמת מדינה ערבית, אמרה רגב: "היה קשה לעצור את הדמעות"

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ט

מעכלת את ההישג. אחרי שלחציה ולחצו של נשיא איגוד הג'ודו העולמי, מרכוס וויזר נשאו פרי ולראשונה התחרו ספורטאים ישראלים על אדמת מדינה ערבית עם כל הסממנים - דגל, שם המדינה ואפשרות נגינת המנון התקווה, נחלה הערב (ראשון) שרת התרבות והספורט מירי רגב הצלחה אדירה והיסטורית.

היה זה יממה אחרי שלראשונה הונף דגל ישראל באבו-דאבי שבאיחוד האמירויות, בזכות הישגיהם של שלושה מחברי משלחת הג'ודו הישראלית כשזכו במדליות ארד.

היום, כבר הגיע הרגע המרגש והגדול מכולם, כששגיא מוקי זכה במדליית הזהב, מה שהביא לנגינת המנון "התקווה" על אדמת המדינה הערבית.

נגינת ההמנון גרמה לשרה רגב לדמעות רבות והתרגשות גדולה.

"זה חלום שהתגשם! שנתיים ניהלנו שיחות כדי להגיע לרגע הזה והיה קשה לעצור את הדמעות", אמרה השרה מיד לאחר הטקס המרגש.

"שגיא הפגין עליונות כל התחרות והביא גאווה למדינה שלמה, אבל כל זה לא היה קורה לולא המנהיגות של מריוס ויזר, יו"ר האיגוד העולמי ומשה פונטי, יו"ר האיגוד הישראלי.
אני מבקשת להודות לשלטונות אבו דאבי ולמארחים שלנו כאן שקיבלו אותנו באופן מופתי", אמרה רגב.

גם יו"ר שדולת הספורט, ח"כ יואל רזבוזוב מ'יש עתיד', מי שמוביל תביעה משפטית בינלאומית להחזרת סמלי מדינת ישראל לכל תחרויות הספורט בעולם, בירך את הג'ודוקא הישראלי על ההישג העצום וההיסטוריה שעשה כשכתב: "מה שהתחיל אתמול עם 3 מדליות ישראליות, המשיך היום עם זכייה ענקית של שגיא מוקי במדליית זהב, על אדמת אבו דאבי".

לדברי ח"כ רזבוזוב, "זה לא סוד שרק בגלל פוליטיקה, הקהל המקומי בתחרות היה מעדיף כל זוכה אחר. אבל מוקי בנחישות והמקצועיות הראה שהספורט מנצח. הפעם, השמעת "התקווה" היתה מרגשת ומשמחת במיוחד".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il