הרב כהן על תומכי בלוך: טפו עליכם

בחגיגות הניצחון של ש"ס בירושלים התייחס נשיא המועצת הגר"ש כהן למצביעים החרדים של עליזה בלוך בבית שמש

ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ט

הרב שלום כהן
הרב שלום כהן
ערוץ 7

נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום כהן, יצא אמש (מוצאי שבת) במתקפה חריפה נגד החרדים שהצביעו עבור עליזה בלוך לראשות העיר בית שמש.

"אומרים שמשה אבוטבול לא דאג לניקוי הרחובות, טפו עליכם! טפו עליכם! את הדברים של התורה שהוא עשה, יש ניקיון יותר מזה? לעתיד לבוא יכניסו אותם לבית שימוש נקי, יש בתי שימוש נקיים...".

"איך אדם ירא שמיים, מניח תפילין בבוקר, לא יודע איך לשאול אם ככה או ככה? בושה וחרפה!", צוטט הרב באתר כיכר השבת.

אמש האשים יו"ר ש"ס השר אריה דרעי את מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי כמי שאחראית להפסד של אבוטבול, "קחו את בית שמש, את ראש העיר שלנו הרב משה אבוטבול, כולם מחפשים עכשיו אשמים למה הוא לא נבחר, אבל כולם מחפשים את המפתח ולא רואים אותו מתחת הפנס. רבותי, אותה תנועה הריצה רשימה שבמקום השני שמו שם 'נכד של מרן', כששמו של מרן, לצערנו הרב, וכמובן שדיברו רק בשם מרן, הם לקחו כאלף שלוש מאות קולות, ולא עברו.

"אבל בגלוי, בלי בושה, נגד כל חכמי ישראל, הספרדים, האשכנזים והחסידים, המליצו על מועמדת אחרת, נגד בשר מבשרינו, הרב משה אבוטבול, שאין אדמו"ר וגדול בתורה שלא תמך בו. והנה, כל הציבור החרדי מצטער וכואב לו".

"האנשים הללו, כביכול בשם מרן, בשם התורה, נגד כל חכמי ישראל. כמו שאמרתי: ברוך ה', הלכו מדחי אל דחי".

יו"ר 'יחד' אלי ישי הגיב למתקפה "דרעי נכשל בבחירות בבית שמש, אך במקום לנהוג כמו יתר הנציגים החרדים שהבטיחו להסיק מסקנות ולערוך בדק בית מדוע אלפי חרדים העדיפו את בלוך, הוא כרגיל מאשים אחרים ובורח מלקיחת אחריות. וכך גם בעמנואל, באלעד ובישובים רבים ברחבי הארץ.

"למעלה מ-4 שנים שאני כבר לא בתנועת ש״ס, ועדיין אחראי בכל כשלון של אריה דרעי. אבל זה בסדר, התרגלנו כבר שהשמאל מאשים אותנו בהכל, הרי אנחנו גם רצחנו את רבין".