אבא של עופר ברקוביץ: ינצח בגדול

ד"ר שמואל ברקוביץ' מגנה את הנסיונות להדביק לבנו את הכינוי שמאלני, "הבן שלי עושה עד היום מילואים כקצין ביחידה מובחרת".

תגיות: יומן ערוץ 7
בני טוקר , ד' בכסלו תשע"ט

אבא של עופר ברקוביץ: ינצח בגדול-ערוץ 7
עופר ברקוביץ
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

עו"ד דר שמואל ברקוביץ', מומחה לענייני ירושלים והמקומות הקדושים בישראל, ואביו של המועמד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ', אומר לערוץ 7 כי הניסיונות להדביק לבנו סטיגמה של איש שמאל אנטי דתי היא עוול, כלשונו.

"עופר הולך כל יום שישי לבית כנסת, הוא שומר על כשרות, ואבא שלו לומד גמרא כל יום. עופר בא מבית לאומי לא שמאלני ומבית מסורתי, הוא גדל בבית פטריוטי. לכל המשמיצים את עופר אני מציע לבדוק בשרות הצבאי שלו. בעוד שליאון הצטיין כזמר ברבנות הצבאית עופר הוא עד היום מ"פ ביחידה צבאית מובחרת ששרת שלוש שנים בקבע. הוא פטריוט שנמנה על המחנה הלאומי".

לדבריו רק בנו יוכל לעצור את בריחת החילונים מירושלים והנצחתה כעיר הענייה בישראל, "ירושלים יכולה להיות אור לגויים, עיר שמשתפת פעולה בין יהודים לערבים ובין חרדים לחילונים. גם החרדים מבינים שאין עתיד לירושלים בלי חילונים, כל שנה עוזבים את ירושלים 6500 יותר ממה שנכנסים אליה.

כולם מבינים שצריכים פה, עם כל הכבוד ללימוד התורה, גם אנשים שידאגו למקומות פרנסה לתעסוקה ולארנונה, וזה יקרה רק אם יהיה כאן ראש עיר חילוני ליברלי שדואג לכל המגזרים. היום ירושלים היא העיר הענייה ביותר בארץ רק בני ברק נמצאת לפניה, אם תוציאו את החילונים מהעיר, ירושלים תפשוט את הרגל, אם רוצים לעצור את זה צריך את עופר בראשות העיר".

שמואל ברקוביץ' לא מתפלא שניר ברקת לא תומך בבנו, "ניר ברקת עוין את עופר כי כזכור עופר חשף שניר ברקת מכר את העיר לחרדים קיצונים והעביר שורה של בתי ספר ציוניים לידי החרדים, בגלל זה התעוררות הוצאה מהקואליציה ועופר נאלץ לעזוב את תפקיד סגן ראש העיר. ניר ברקת לא יסלח לעופר, אבל עופר היה הסגן שלו. האם ראש העיר החזיק סגן לא ראוי במשך כל כך הרבה זמן. להגיד היום על עופר שהוא יחצ"ן מסיבות זו טענה מגוחכת, הוא היה יחצ"ן בגיל 16 היום הוא בן 35".

הוא משוכנע שבנו יזכה להצלחה גדולה בבחירות מחר, "אני מאמין באמונה שלמה שמחר עופר יבחר לראשות העיר ברוב גדול. אני גם רואה שיש התעוררות בשטח גם של חילונים וגם של חרדים שרוצים לשמור על הסטאטוס קוו של ירושלים פלורליסטית, ולכן אני בטוח שעופר יהיה ראש העיר הבא".